Duch w narodzie nie gaśnie! Ten Ukrainiec codziennie w południe gra hymn na saksofonie

Każdy, nawet najdrobniejszy gest może podbudować morale narodu w obliczu szalejącej wojny. Ten mieszkaniec Mikołajowa znalazł na to sposób. Umie grać na saksofonie, więc codziennie punktualnie w samo południe odgrywa hymn Ukrainy.

Ludzie brawami dziękują za odegranie hymnu państwowego
fot. Nexta

Mikołajów jest jednym z ukraińskich miast dotkniętych rosyjską agresją. Przed tygodniem dziewięć osób zginęło w atakach rakietowych na to miasto. Wcześniej Rosjanie weszli na teren miejscowego lotniska, ale zostali wyparci dzięki heroicznej postawie ukraińskich obrońców. 

Najnowsze doniesienia z Mikołajowa nie napawają optymizmem. Siły rosyjskie zbombardowały w piątek koszary ukraińskiego wojska w tym mieście na południu Ukrainy. „Znaleziono co najmniej 50 ciał, ale nie wiemy, ile jeszcze znajduje się pod ruinami” – cytuje AFP pracownika Państwowej Służby ds. Sytuacji nadzwyczajnych Ukrainy.

Dlatego, w tak trudnym momencie, ważny jest każdy - nawet najdrobniejszy - gest wsparcia dla ukraińskiej armii oraz wyrażenia narodowej tożsamości. Jeden z mieszkańców Mikołajowa znalazł na to sposób. Codziennie o godzinie 12.00 pojawia się na balkonie z saksofonem i odgrywa hymn Ukrainy. Ma nawet publikę, która nagradza go brawami. 

Kto wie, może usłyszą go też okupanci i przekonają się, że mają do czynienia z prawdziwymi patriotami i jedyne co im pozostało, to opuszczenie terytorium niepodległej Ukrainy?

Zobacz saksofonistę, grającego na balkonie hymn Ukrainy:

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Ukraina

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo