Kasa ważniejsza od życia dzieci? Belgijskie firmy nadal będą handlować z Rosją - tłumaczenia absurdalne

Codziennie na Ukrainie mordowani są niewinni ludzie. Trafiające ich pociski sponsorowane są m.in. przez firmy z Belgii, które odmawiają rezygnacji z działalności w Rosji i współpracy z reżimem Putina. Takich koncernów, dla których pieniądze są ważniejsze niż życie dzieci na Ukrainie - jest więcej. Portal niezależna.pl przygotował listę.

Ruble
pixabay.com

Lista zagranicznych firm, które zdecydowały się zakończyć swoją działalność w Rosji, rośnie z dnia na dzień. Nie dotyczy to jednak belgijskich przedsiębiorstw.

Z ankiety dziennika „De Tijd” wynika, że prawie wszystkie belgijskie firmy zdecydowały o tym, że pozostają w Rosji. Dziennik „L’Echo” pisze natomiast, że dotyczy to „zdecydowanej” większości przedsiębiorstw.

„Należą do nich firmy różnej wielkości, działające w tak różnych sektorach, jak farmaceutyka, transport, materiały syntetyczne, chemikalia i żywność. Według zebranych przez nas danych rosyjskie filie belgijskich przedsiębiorstw mają obroty rzędu kilku miliardów euro”

– czytamy w „L’Echo”.

Tylko w ubiegłym roku belgijskie firmy zainwestowały w Rosji 1,5 mld euro a 1556 belgijskich przedsiębiorstw wyeksportowało tam towary o wartości 3,4 mld euro, informuje dziennik.

Szefowie tych firm tłumaczą się w absurdalny sposób.

„Ci, którzy mówią, że musimy się pakować, nie wiedzą nic o biznesie. Mam dość tych stronniczych stanowisk. Reżim może zniknąć, ale kraj i jego mieszkańcy nadal tu będą” – „L’Echo”cytuje Barta Van Malderena dyrektora generalnego firmy Drylock, która produkuje pieluchy w Rosji.

Belgijski koncern browarniczy Anheuser-Busch InBev SA/NV (AB InBev) informuje, że chce wstrzymać sprzedaż Budweisera w Rosji „w proteście przeciwko wojnie na Ukrainie”. Jednak jak zauważają media, firma nie zamierza zaprzestać sprzedawać tam belgijskich marek Stella Artois, Leffe i Hoegaarden.

To nie są wyjątki

Belgijskie firmy nie są jedynymi, które nadal chcą prowadzić interesy na terenie reżimu. Portal niezależna.pl przygotował więc listę koncernów odmawiających odejścia od handlu w Rosji. Dzięki temu, każdy z nas może świadomie podjąć decyzję, czy nadal chce korzystać z ich usług.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Ukraina

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo