Ukraińskie służby zatrzymały kolejnego zdrajcę. Przesyłał współrzędne strategicznych obiektów!

Cyberpolicja obwodu odeskiego poinformowała o zatrzymaniu zdrajcy, który przez komunikatory internetowe przesyłał rosyjskim siłom współrzędne strategicznych punktów.

Кіберполіція

Zdrajcą okazał się 31-letni mieszkaniec wsi Sergiejewka niedaleko Morza Czarnego. Miał on przekazywać rosyjskim siłom lokalizacje obiektów strategicznych w różnych regionach Ukrainy. 

"Mężczyzna używał komunikatora, aby przekazać najeźdźcom współrzędne obiektów strategicznych. Podczas przeszukania na sprzęcie oskarżonego znaleziono zrzuty ekranu, zdjęcia infrastruktury wojskowej oraz odpowiednią korespondencję z okupantami."

- przekazuje ukraińska cyberpolicja.

Jak przekazują służby, w miejscu zamieszkania sprawcy, funkcjonariusze organów ścigania przeszukali i skonfiskowali telefony komórkowe, laptopy i dyski twarde. Na zajętym sprzęcie znaleziono dowody udziału w działalności przestępczej.

Wobec 31-latka prowadzona jest sprawa karna.

 

 

 


Źródło: Cyberpolicja Ukrainy, niezalezna.pl

#Ukraina

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Z uwagi na prace modernizacyjne możliwość komentowania została tymczasowo wyłączona. Zapraszamy do komentowania na naszym profilu na Facebooku fb.com/NiezaleznaPLZobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo