Koniec z kłamstwami Kremla. Prezydent Zełenski podpisał ważną ustawę

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podpisał ustawę zakazującą rozpowszechniania rosyjskiej propagandy na Ukrainie, w tym negowania zbrodni popełnionych przez Rosję na Ukrainie od 2014r., używania wobec wojny terminów "konflikt wewnętrzny" i "wojna domowa" oraz uznawania za niepodległe samozwańczych republik Doniecka i Ługańska.

PrtSc/ instagram.com/zelenskiy_official/

Projekt ustawy o zmianie niektórych aktów ustawodawczych Ukrainy (o zakazie rozpowszechniania informacji, mających na celu promowanie działań państwa-agresora) procedowany był w Radzie Najwyższej Ukrainy w lutym. 

Z informacji podanych na oficjalnej stronie ukraińskiego parlamentu wynika, że prezydent Wołodymyr Zełenski w tym tygodniu podpisał ustawę z natychmiastowym wejściem jej w życie. 

Ustawa zabrania prasie, telewizji i radiu uzasadniania, uznania za zgodne z prawem oraz negowania zbrojnej agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę od 2014 r., w szczególności poprzez przedstawianie zbrojnej agresji FR na Ukrainę jako „konfliktu wewnętrznego”, „domowego”, „wojny domowej” (...)  Jednocześnie zabronione jest gloryfikowanie osób dokonujących zbrojnej agresji na Ukrainę.

– czytamy w ustawie. 

Ustawa przewiduje również możliwość zakazania działalności partii, organizacji wyznaniowych i społecznych na Ukrainie, których działania mają na celu eliminację niepodległości Ukrainy, zmianę porządku konstytucyjnego, naruszenie suwerenności lub integralności terytorialnej, propagowanie wojny lub uzasadnianie działań Rosji jako kraju-agresora.

– podkreślono. 

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#ustawa #Rosja #propaganda #dekret #Ukraina

Konrad Wysocki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo