Szef rządu Ukrainy: wizyta w Kijowie zapisze się w podręcznikach do historii

- Międzynarodowa pomoc i odbudowa Ukrainy to główne tematy poruszone podczas spotkania z premierami Polski, Czech i Słowenii w Kijowie - napisał na Twitterze szef rządu Ukrainy Denys Szmyhal. - Wizyta zapisze się w podręcznikach do historii - ocenił.

Twitter/Denys Shmyhal @Denys_Shmyhal

"Przeprowadziliśmy spotkanie z Mateuszem Morawieckim, Petrem Fialą, Janezem Janszą. Na agendzie: międzynarodowa pomoc i odbudowa Ukrainy" - przekazał Szmyhal.

"Pracujemy nad tym, by pieniądze i majątek Federacji Rosyjskiej były wypłacone Ukrainie w celu odnowienia wszystkiego, co zniszczył agresor" - zaznaczył. Do wpisu Szmyhal dodał zdjęcia ze spotkania:

Poinformował też, że omówił z premierami plan "koniecznych środków", obejmujących uznanie Rosji za państwo sponsorujące terroryzm, zamknięcie portów i embargo na rosyjskie zasoby. "Sankcje na Rosję muszą być niszczące" - napisał.

Oznajmił też, że osobista obecność w Kijowie premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego, premiera Czech Petra Fialy i Słowenii Janeza Janszy to "świadectwo bezgranicznego wsparcia narodów tych krajów dla każdego Ukraińca".

"Wizyta trzech premierów na zawsze zapisze się w podręcznikach do historii" - ocenił.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

wg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo