Adam Słomka pobity?

  

Otrzymaliśmy informację, że w Katowicach, w trakcie happeningu z okazji pożegnania sowieckiego „Pomnika Wdzięczności Armii Radzieckiej” doszło do incydentu. Z relacji świadków wynika, że pobity został Adam Słomka.

Świadkowie zdarzenia poinformowali nas, że do incydentu doszło w centrum Katowic, pod stojącym na placu Wolności „Pomnikiem Wdzięczności Armii Radzieckiej”. Pomnik ma zostać przeniesiony na cmentarz żołnierzy radzieckich, a dzisiaj zorganizowano happening mający stanowić „pożegnanie” sowieckiego monumentu.

Uczestnicy mieli ze sobą kilofy i młot i zapowiedzieli gotowość do pomocy przy przenoszeniu pomnika. Do akcji wkroczyła jednak policja. Uczestników happeningu zatrzymano. Z relacji świadków wynika, że jednym z zatrzymanych był Adam Słomka, który w czasie szarpaniny został pobity przez „mężczyzn w cywilu”. Zakrwawiony Słomka był też ciągnięty po ziemi, a świadkowie twierdzą, że stracił przytomność.

Po pewnym czasie na miejsce przyjechała karetka. Policja twierdzi, że „mężczyźni w cywilu” nie byli funkcjonariuszami i teraz trwa ich poszukiwanie.

Będziemy na bieżąco informować o całym incydencie.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Atak nożownika w Poznaniu

/ FLICKR/ R. NIAL BRADSHAW/ CC BY 2.0

  

"Przy przystanku na Alejach Solidarności w Poznaniu mężczyzna został ugodzony nożem; zmarł w trakcie przewożenia karetką pogotowia do szpitala" – poinformowało Radio RMF FM.

Według RMF FM, do ataku nożownika miało dojść po godz. 18:00 na przystanku przy Alejach Solidarności w Poznaniu. Zaatakowany mężczyzna został ugodzony nożem. Zmarł w trakcie przewożenia karetką pogotowia do szpitala.

Jak ustalono, do ataku na mężczyznę doszło na przystanku MPK. Sprawca zaatakował najprawdopodobniej przy użyciu jakiegoś ostrego narzędzia. W wyniku poniesionych obrażeń mężczyzna zmarł 

– powiedziała podinsp. Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji.

Jak dodała, „wiemy kim jest napastnik, ten mężczyzna jest teraz przez nas poszukiwany”.

Liszczyńska podkreśliła, że „zawsze przy tego typu zdarzeniach korzystamy ze wszystkich dostępnych możliwości i sposobów, aby ustalić sprawcę i przebieg zdarzenia. Czynności nadal trwają”.

RMF FM, które jako pierwsze poinformowało o zdarzeniu podało, że policja zabezpieczyła m.in. monitoring, a na miejsce ataku skierowano przewodnika z psem tropiącym.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl