"To odwaga prawdziwych przyjaciół". Premier Ukrainy docenia postawę delegacji z władzami Polski

Premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Jarosław Kaczyński wraz z premierem Czech Petrem Fialą oraz premierem Słowenii Janezem Janszą przybyli już do Kijowa. - To odwaga prawdziwych przyjaciół - napisał na Twitterze premier Ukrainy Denys Szmyhal.

Delegacja pojechała do Kijowa: a w niej premier Morawiecki i wicepremier Kaczyński
fot. Facebook/Mateusz Morawiecki

- Premierzy Polski Mateusz Morawiecki, Słowenii Janez Jansza i Czech Petr Fiala przybyli do Kijowa w imieniu Rady UE. Odwaga prawdziwych przyjaciół Ukrainy!

- czytamy we wpisie premiera Ukrainy.

"Omawiamy wsparcie dla Ukrainy i wzmocnienie sankcji przeciwko rosyjskiej agresji" - dodał.

Czy delegacja zostanie na noc w Kijowie?

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk pytany był w Polsat News o plan wizyty, w której biorą udział premier Morawiecki i wicepremier Kaczyński.

- Jeszcze chwilę przed tym, jak wchodziliśmy na antenę miałem informację, że trwa spotkanie. Natomiast czekamy w tej chwili na informacje po spotkaniu. Premierzy dzisiaj mają w planie spotkania z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim i premierem Denysem Szmyhalem

- powiedział.

Podkreślił, że podstawowym tematem tych rozmów jest sytuacja na Ukrainie oraz wsparcie dla Ukrainy ze strony Unii Europejskiej. Na pytanie, czy podróż delegacji pociągiem do Kijowa trwała cały dzień, Dworczyk odparł, że większość część dnia. "Ja nie chcę mówić o szczegółach. Natomiast rano, o czym informowaliśmy, pociąg specjalny wyjechał z Przemyśla i właśnie na jego pokładzie podróżowali wszyscy premierzy, którzy w tej chwili są w Kijowie" - dodał minister.

Pytany, czy wiadomo, kiedy premierzy wrócą i czy zostaną na noc w Kijowie, szef Kancelarii Premiera odparł, że to wszystko zależy od bieżącej sytuacji.

- O wszystkich szczegółach takich również informacyjnych ze względów bezpieczeństwa będziemy informowali po zakończeniu wizyty i po szczęśliwym powrocie delegacji do kraju

- zaznaczył Dworczyk.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Ukraina

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo