Rosjanie nie liczą się z życiem cywilów. Ostrzelali autobus podczas ewakuacji!

Rosjanie wielokrotnie pokazywali, że nie liczą się ze zdrowiem i życiem ludności cywilnej. Tym razem ostrzelali autobus z osobami ewakuowanymi z Iziumu w obwodzie charkowskim na wschodzie Ukrainy. Poinformowały o tym lokalne władze. Na szczęście, tym razem nikt nie zginął, ale są ranni.

Ostrzelany autobus
fot. facebook.com/max.strel.9

- Wynik ewakuacji mieszkańców Iziumu - podstępnie ostrzelany przez rosyjskich okupantów autobus z ludźmi

- napisał na Facebooku przedstawiciel lokalnej rady miejskiej Maksym Strelnyk, cytowany przez Ukrinform. Opublikował zdjęcia uszkodzonego pojazdu.

Jak przekazał, nikt nie zginął. Ranni otrzymują pomoc medyczną w obwodzie donieckim i dniepropietrowskim. Miejscowe władze alarmują, że w mieście jest trudna sytuacja humanitarna: nie ma wody, prądu, ogrzewania, żywności i lekarstw.

Według zastępcy mera Wołodymyra Macokina leżący w obwodzie charkowskim Izium pilnie potrzebuje połączeń korytarzami humanitarnymi z Charkowem i Słowiańskiem, a obecnie wojska rosyjskie uniemożliwiają ewakuację cywilów i dostawy pomocy.

- Wróg podstępnie ostrzeliwuje drogę na Słowiańsk, a droga w kierunku Charkowa jest kontrolowana przez rosyjskich okupantów. Ludność jest na skraju. Mosty zostały zniszczone, miasto jest przecięte na pół. Nie ma połączenia

- opisywał sytuację Macokin.

Kiedy już doszło do ewakuacji, Rosjanie zachowali się "jak zawsze"... 

Kolejne straty wśród cywilów przynosi również rosyjski ostrzał miasta Połohy w obwodzie zaporoskim.

- Zginęło około 20 cywilów, 11 członków obrony terytorialnej i jeden ukraiński żołnierz – podała agencja Ukrinform, powołując się na portal PIK. 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Rosja #Ukraina #Izium #ewakuacja

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo