Premier Morawiecki: W tak przełomowych dla świata chwilach naszym obowiązkiem jest być tam, gdzie wykuwa się historia

Premier Mateusz Morawiecki, wiceprezes Jarosław Kaczyński wraz z premierem Czech Petrem Fialą oraz premierem Słowenii Janezem Jansą udają się dziś do Kijowa jako reprezentanci Rady Europejskiej na spotkanie z prezydentem i premierem Ukrainy.

twitter.com/PremierRP

„Dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze państwa bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę.”
Tak 14 lat temu mówił ś.p. Lech Kaczyński w stolicy Gruzji, Tbilisi, podczas rosyjskiej inwazji na ten kraj. Jego wizyta zmieniła wtedy percepcję tej wojny, a wielki akt odwagi dodał ducha Gruzinom i jest do dziś wspominamy na całym świecie.

- przypomniał historyczne słowa śp. Lecha Kaczyńskiego premier Morawiecki.

Szef polskiego rządu poinformował, że w 20 dniu zbrodniczej agresji Putina na Ukrainę, razem z wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim, premierem Czech Petr Fiala oraz premierem Słowenii Janez Janša rusza do Kijowa, by pokazać Ukraińcom naszą solidarność. 

Udajemy się tam w porozumieniu z Unią Europejską, a o wizycie poinformowani są przewodniczący Council of the European Union Charles MICHEL, szefowa European Commission Ursula von der Leyen oraz United Nations.  W tak przełomowych dla świata chwilach naszym obowiązkiem jest być tam, gdzie wykuwa się historia. Bo nie chodzi o nas, tylko o przyszłość naszych dzieci, które zasługują, by żyć w świecie wolnym od tyranii. 
- oznajmił premier Morawiecki.

 

 

 


Źródło: niezależna.pl, KPRM

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo