Premier Litwy: Sprawmy, aby wojna przeciwko Ukrainie była dla Rosji jak najdroższa

"Dopiero teraz możemy mówić o prawdziwych sankcjach, bo wcześniej ich nie było. Sankcje zadziałają dopiero w perspektywie, ale powinniśmy je rozszerzać, żeby wojna przeciwko Ukrainie kosztowała jak najwięcej, była jak najdroższa" - powiedziała premier Litwy Ingrida Szimonyte.

Premierzy Ukrainy, Polski i Litwy
printscreen TVP Info

Dziś na Zamku Królewskim odbyło się spotkanie Trójkąta Lubelskiego z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, szefowej litewskiego rządu Ingridy Szimonyte oraz w formie zdalnej ukraińskiego premier Denysa Szmyhala. Tematem spotkania były działania Rosji i wsparcie dla Ukrainy.

Podczas konferencji prasowej po spotkaniu premier Szimonyte powiedziała, że obecny czas jest dramatyczny dla Europy i całego świata. W imieniu Litwinów wyraziła solidarność wobec Ukrainy i jej obywateli, którzy bronią wolności całej Europy. "Nie powinniśmy mieć żadnych iluzji, ta wojna, która odbywa się na ziemi ukraińskiej, to walka o nas wszystkich" - dodała. Jej zdaniem "w obliczu agresji Putina kraje demokratyczne powinny się zjednoczyć, czy to będzie NATO, Unia Europejska czy Trójkąt Lubelski".

Premier Szimonyte zaznaczyła, że "cała Litwa będzie z Ukraińcami do samego zwycięstwa i nie ma wątpliwości, że Polska też". "Dzisiaj chodzi także o Białoruś, która wynajęła swoją ziemię do prowadzenia agresji przeciwko Ukrainie" - dodała. "Ze strony oligarchów rosyjskich widzimy, że sankcje działają i są bolesne. Kiedyś słyszeliśmy, że sankcje nie są efektywne, ponieważ nie działają".

Podkreśliła, że "dopiero teraz możemy mówić o prawdziwych sankcjach", bo wcześniej ich nie było.

Sankcje zadziałają dopiero w perspektywie, po jakimś czasie, ale powinniśmy rozszerzać te sankcje, żeby wojna przeciwko Ukrainie kosztowała jak najwięcej, żeby była jak najdroższa

- zaznaczyła.

 

 



Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Ingrida Szimonyte #Litwa #Ukraina #Polska #Rosja #sankcje na Rosję

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...



Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo