Hasło „Stugna” wzbudza strach u rosyjskiego agresora. Tym sprzętem Ukraińcy niszczą pojazdy wroga

W sieci pojawia się coraz więcej materiałów wideo, zamieszczonych przez ukraińskich żołnierzy, ukazujących bojowe wykorzystanie przeciwpancernych systemów rakietowych Stugna-P. Uzbrojenie, produkowane przez rodzime zakłady, wykorzystywane jest do likwidacji pojazdów wojskowych wroga, w tym czołgów i transporterów opancerzonych. Dotychczas zlikwidowano tym uzbrojeniem kilkadziesiąt pojazdów rosyjskiego agresora. 

Commons.wikimedia.org/wiki/Category:Stugna-P_(ATGM)#/media/File:Stugna-P_ATGM,_Kyiv_2018,_37.jpg

Rakietowe systemy przeciwpancerne Stugna-P produkowane są przez Państwowe Kijowskie Biuro Projektowe Łucz. To jedna z najlepszych tego typu broni w ukraińskiej armii. Oficjalnie uzbrojenie weszło na wyposażenie SZ Ukrainy w 2011r. Zasięg działania systemu to nawet 4 km. Pocisk naprowadzany jest wiązką laserową. 

W sieci pojawia się coraz więcej filmów, zamieszczonych przez ukraińskich żołnierzy, ukazujących praktyczne możliwości ukraińskiego uzbrojenia. Na jednym z nich zademonstrowano, jak przy użyciu pocisku Stugna-P zlikwidowano rosyjski transporter opancerzony. 

Spójrzcie na skrupulatną pracę naszej załogi, która wykorzystuje ppk Stugna. Zniszczyliśmy już pięć jednostek sprzętu wroga

– czytamy pod jednym z filmów, zamieszczonych w sieci

Również oficjalny profil Sił Zbrojnych Ukrainy informuje na bieżąco, jakie jednostki rosyjskiego agresora udało się zniszczyć przy pomocy systemów Stugna–P. 

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Ukraina #Rosja #wojna #uzbrojenie #rakiety #czołgi

Konrad Wysocki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo