Premier Ukrainy dziękuje Morawieckiemu. "Wkład Polski jest nie do przecenienia"

Premier Ukrainy Denys Szmyhal podziękował w sobotę premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za "stanowcze wsparcie" jego kraju podczas szczytu w Wersalu. Wkład Polski jest nie do przecenienia: przyjmuje Ukraińców, niesie pomoc humanitarną, organizuje korytarze na granicy - podkreślił.

twitter.com/@PremierRP

"Serdecznie dziękuję Mateuszowi Morawieckiemu za stanowcze wsparcie Ukrainy podczas Szczytu w Wersalu. Wkład Polski jest nie do przecenienia: przyjmuje Ukraińców, niesie pomoc humanitarną, organizuje korytarze na granicy. Wspólnie pracujemy nad 'Planem Marshalla' dla Ukrainy!"

- czytamy we wpisie ukraińskiego premiera na Twitterze.

Nieformalny szczyt unijny poświęcony sytuacji na Ukrainie odbył się w czwartek i piątek pod Paryżem. Po dwóch dniach rozmów przywódcy przyjęli "deklarację wersalską", która ma być odpowiedzią na wojnę na Ukrainie i jej skutki dla unijnej wspólnoty. Unia planuje stopniowe uniezależnienie się od dostaw ropy, gazu i węgla z Rosji, chce również dodatkowych inwestycji w obronność oraz przeznaczenia miliardów euro na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

"Z przyjętych zapisów deklaracji jasno wynika, że wszyscy zgadzamy się z tym, żeby Ukraina przystąpiła do UE. Ważne jest też zdanie, które znalazło się w deklaracji, które wskazuje na to, że chcemy wspierać Ukrainę w jej wysiłkach, aby przyłączyła się do naszej Europy"

– wskazywał Morawiecki na piątkowej konferencji prasowej.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl,

 

#Ukraina

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo