Kraft wygrał kwalifikacje, Polacy w komplecie w konkursie

Czterech polskich skoczków w komplecie awansowało do konkursu mistrzostw świata w lotach narciarskich na mamucim obiekcie w norweskim Vikersund. Czwartkowe kwalifikacje wygrał Austriak Stefan Kraft, a najlepszy z biało-czerwonych - Jakub Wolny - zajął 14. miejsce.

Kamil Stoch
Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Kraft, rekordzista tego obiektu i triumfator zakończonego niedawno cyklu Raw Air, uzyskał 230 metrów. Drugi był jego rodak Michael Hayboeck (233 m), a trzeci Słoweniec Anze Lanisek (221 m).

Wszyscy Polacy wywalczyli awans, choć w czwartek nie zachwycili. Czternasty był Jakub Wolny, tuż przed Piotrem Żyłą (obaj po 211,5 m). Kamil Stoch zajął 23. pozycję (202,5 m), natomiast Paweł Wąsek - trzydziestą (197 m).

Po treningach do składu nie załapali się Dawid Kubacki i Andrzej Stękała.

To ostatnia w tym sezonie szansa na sukces w prestiżowej imprezie Stocha, który podczas igrzysk w Pekinie dwukrotnie był blisko medalu. Tytułu wywalczonego dwa lata temu broni Niemiec Karl Geiger.

Jak już wcześniej informowano, biało-czerwoni muszą sobie radzić w Norwegii bez trenera Michala Dolezala. Czeski szkoleniowiec miał pozytywny wynik testu na obecność wirusa COVID-19.

Na piątek zaplanowano pierwszą i drugą serię, a na sobotę - trzecią i czwartą. W niedzielę konkurs drużynowy.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#skoki narciarskie #Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo