Trener polskich skoczków z COVID-19

Bez trenera Michala Dolezala będą musieli sobie radzić polscy skoczkowie narciarscy w rozpoczynających się w czwartek na mamucim obiekcie w Vikersund mistrzostwach świata w lotach. Czeski szkoleniowiec jest zakażony COVID-19 - poinformował PZN.

Michal Doleżal
pzn.pl

"Trener Michal Dolezal otrzymał pozytywny wynik testu na obecność wirusa COVID-19 i nie uda się razem z naszą reprezentacją do Vikersund na Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich" - napisano na Twitterze PZN.

W kadrze na te zawody znaleźli się: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Andrzej Stękała i Jakub Wolny.

Na czwartek zaplanowano kwalifikacje. W piątek i sobotę odbędą się po dwie serie rywalizacji indywidualnej, a w niedzielę konkurs drużynowy.

Tytułu wywalczonego dwa lata temu będzie bronił Niemiec Karl Geiger. Drużynowo złoto MŚ w lotach w trzech poprzednich edycjach zdobywali Norwegowie.

W 2018 roku w Oberstdorfie Stoch zajął drugie miejsce. To był dopiero drugi medal Polaka w imprezie tej rangi, po brązowym Piotra Fijasa w 1979 roku. W Niemczech biało-czerwonym udało się jeszcze zająć historyczne, trzecie miejsce w konkursie drużynowym. Wynik ten powtórzyli dwa lata później w Planicy.

Po przebudowie mamut w Vikersund jest od 2011 roku areną, na której ustanawiano rekord świata w długości skoku. Pięć lat temu Austriak Stefan Kraft osiągnął 253,5 m.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#skoki narciarskie #koronawirus #Michal Doležal

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo