Przywódcy państw UE będą rozmawiać o Ukrainie

Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel wystosował zaproszenia do szefów państw i rządów Unii Europejskiej do wzięcia udziału w nieformalnym posiedzeniu RE w dniach 10-11 marca w Paryżu. Spotkanie poświęcone będzie wojnie na Ukrainie.

Charles Michel
fot. Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

- Rosja ponownie przyniosła Europie wojnę. Ta niesprowokowana i nieuzasadniona agresja militarna na Ukrainę rażąco narusza prawo międzynarodowe i podważa bezpieczeństwo europejskie. Rosja spowodowała niewyobrażalne cierpienie ludności Ukrainy. Składamy hołd narodowi Ukrainy za odwagę w obronie własnego kraju. Razem z Ukrainą stoimy zdecydowanie po stronie wolności i demokracji. Ukraina jest częścią naszej europejskiej rodziny

- napisał Michel w komunikacie na stronie RE.

"Ten konflikt i jego konsekwencje będą centralnym punktem naszego nieformalnego spotkania w Wersalu w dniach 10-11 marca" - przekazał przewodniczący RE.

Michel podkreślił, że tematem dyskusji będzie rozwój zdolności obronnych UE, zmniejszenie zależności energetycznej od rosyjskiego gazu, ropy i węgla, a także budowa silnej bazy ekonomicznej UE.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Rosja #Ukraina

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo