Siostry, mamy, babcie i przyjaciółki i jeden apel #RosyjskieKobietyZatrzymajcieWojnę

Z okazji Światowego Dnia Kobiet swoje święto obchodzi 19 763 000 Polek. Wśród tych niespełna 20 milionów są siostry, córki, mamy, babcie, ciocie oraz najlepsze przyjaciółki. Wszystkie mają różne potrzeby i znajdują się w różnych momentach życia. W tym roku jednak 8 marca wszystkie może połączyć jeden cel. Pierwsza Dama, która zwróciła się do wszystkich pań z wyjątkowym apelem. „Wykorzystajmy Dzień Kobiet, jedno z najważniejszych świąt w Rosji, zwrócić się do wszystkich kobiet w Rosji z apelem o powstrzymanie toczącej się wojny. Niech wystąpią jako matki, żony i córki rosyjskich żołnierzy przeciwko dalszemu rozlewowi krwi” - wezwała Agata Kornhauser-Duda.

Zdjęcie autorstwa Daria Shevtsova z Pexels

Jak wynika z danych zebranych w ramach Narodowego Testu Zdrowia Polaków 2020, kobiety dbają o zdrowie bardziej niż mężczyźni. Na potrzeby badania opracowano indeks zdrowia, którego skala obejmuje poziom od 0 proc. do 100 proc., gdzie 100 proc. to najlepszy możliwy wynik. Wśród kobiet indeks w przedziale 76 proc. – 100 proc. uzyskało 16% badanych, a to o 6 proc. więcej niż wśród badanych mężczyzn.

Z kolei z szacunków GUS wynika, że w 2021 roku urodziło się w Polsce 331 tysięcy dzieci. To ponad 300 tysięcy świeżo upieczonych mam.

Do wszystkich kobiet w dniu ich święta ze szczególnym apelem zwróciła się Pierwsza Dama proponując połączenie sił w ramach wyjątkowej inicjatywy.

Kobiety przeciw wojnie

Na profilu Kancelarii Prezydenta w mediach społecznościowych zostało opublikowane nagranie, w którym Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda zaapelowała, by wykorzystać przypadający we wtorek Dzień Kobiet, by zwrócić się do rosyjskich kobiet o działania na rzecz zatrzymania rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Zwracam się z apelem do kobiet na całym świecie. Nie możemy pozostać obojętne wobec wojny na Ukrainie, która z dnia na dzień pochłania coraz więcej ofiar, także wśród ludności cywilnej. Przypadający 8 marca Dzień Kobiet to jedno z najważniejszych świąt w Rosji. Wykorzystajmy tę szczególną okazję, by zwrócić się do wszystkich kobiet w Rosji z apelem o powstrzymanie toczącej się wojny. Poprośmy je o to, by dla pokoju i życia, jako matki, żony, córki rosyjskich oficerów i żołnierzy uczestniczących w inwazji na Ukrainę, wystąpiły w dniu swojego święta przeciw dalszemu rozlewowi krwi
- wezwała.

Zaapelowała o publikowanie w mediach społecznościowych we wtorek 8 marca zdjęć opatrzonych napisem #RosyjskieKobietyZatrzymajcieWojnę.

Mam nadzieję, że jeśli to przesłanie rozejdzie się szeroko po świecie, zdoła przebić się przez rosyjską cenzurę i dotrze do serc i umysłów tysięcy Rosjanek. Kobiety razem mogą zdziałać wiele, i wierzę, że naprawdę mogą zatrzymać wojnę w Ukrainie.
- stwierdziła Agata Kornhauser-Duda

 


Źródło: Niezalezna.pl, lbrelations.pl, lifestyle.newseria.pl, PAP

MaŁu
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo