​W Poznaniu pamiętają

  

Polskie władze uniemożliwiają dojście do prawdy o tragedii smoleńskiej. Manifestujmy sprzeciw, nie pozwólmy zgasić pamięci – mówi prof. Stanisław Mikołajczak, przewodniczący Akademickiego Komitetu Obywatelskiego.

Profesor Mikołajczak zwraca uwagę na niewykorzystywanie potencjału polskiej nauki, która ma specjalistów i narzędzia mogące doprowadzić nas do rzeczywistych przyczyn tragedii. – Dojdziemy do takiej chwili, gdy obchody nie będą walką o prawdę, tylko upamiętnieniem zmarłych. Teraz jednak nie pozwólmy zgasić pamięci, mobilizujmy się i 10 lipca okażmy swoje niezadowolenie – nawołuje prof. Mikołajczak.

10 lipca o godz. 16 w kościele pw. Bożego Ciała w Poznaniu zostanie odprawiona msza święta za ojczyznę i ofiary katastrofy. Następnie uczestnicy wezmą udział w Marszu Pamięci rozpoczynającym się przy Starym Browarze. O godz. 18 przy pomniku Katyńskim zebrani będą modlić się w intencji zmarłych.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

Znachor z Nowego Sącza zmarł w areszcie

Znachor z Nowego Sącza zmarł w areszcie / pixabay

  

Marek H. – znany jako znachor z Nowego Sącza – zmarł w krakowskim Areszcie Śledczym przy ul. Montelupich. Informację tę potwierdziła we wtorek rzecznik prasowy aresztu ppor. Natalia Gancarz. "Trwają czynności wyjaśniające w tej sprawie" – powiedziała.

W czerwcu 2018 r. Marek H. został prawomocnie skazany za świadczenie porad lekarskich bez wymaganych uprawnień i "sprawstwo kierownicze", które w kwietniu 2014 r. doprowadziło do nieumyślnego spowodowania przez Joannę i Michała P. z Brzeznej śmierci ich półrocznej córki. H. udzielał rodzicom dziewczynki pseudolekarskich porad, dziecko zmarło z niedożywienia.

Proces znachora, który ruszył w 2015 r., toczył się z wyłączeniem jawności. Zarówno oskarżony, jak i jego obrońca, wnosili o uniewinnienie. H. świadczył swoje usługi za pieniądze, a z jego usług w sumie skorzystało blisko 60 osób.

Półroczna Magda z Brzeznej k. Nowego Sącza zmarła w połowie kwietnia 2014 r. Jak wykazała sekcja zwłok, przyczyną śmierci było całkowite zaniedbanie i niedożywienie.

Rodzice zmarłej Magdy - Joanna P. i Michał P. - usłyszeli zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem i nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka. Dopiero podczas śledztwa przyznali, że utrzymywali kontakty ze znachorem z Nowego Sącza i korzystali z jego "usług medycznych". Według zaleceń znachora, dziewczynka była żywiona np. kozim mlekiem rozpuszczonym w wodzie.

Rodzice dziewczynki dobrowolnie poddali się karze. W grudniu 2015 r. sąd uznał, że przyczynili się oni do śmierci dziecka powierzając leczenie znachorowi. Sąd nakazał im wpłacić 26 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej i poddać się psychoterapii. Rodzice dziecka mieli też częściowo zwrócić koszty sądowe i przez dwa lata opiekować się osobami starszymi w wymiarze 40 godzin miesięcznie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts