​W Poznaniu pamiętają

  

Polskie władze uniemożliwiają dojście do prawdy o tragedii smoleńskiej. Manifestujmy sprzeciw, nie pozwólmy zgasić pamięci – mówi prof. Stanisław Mikołajczak, przewodniczący Akademickiego Komitetu Obywatelskiego.

Profesor Mikołajczak zwraca uwagę na niewykorzystywanie potencjału polskiej nauki, która ma specjalistów i narzędzia mogące doprowadzić nas do rzeczywistych przyczyn tragedii. – Dojdziemy do takiej chwili, gdy obchody nie będą walką o prawdę, tylko upamiętnieniem zmarłych. Teraz jednak nie pozwólmy zgasić pamięci, mobilizujmy się i 10 lipca okażmy swoje niezadowolenie – nawołuje prof. Mikołajczak.

10 lipca o godz. 16 w kościele pw. Bożego Ciała w Poznaniu zostanie odprawiona msza święta za ojczyznę i ofiary katastrofy. Następnie uczestnicy wezmą udział w Marszu Pamięci rozpoczynającym się przy Starym Browarze. O godz. 18 przy pomniku Katyńskim zebrani będą modlić się w intencji zmarłych.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

Oglądaj 7x24. Już w niedzielę!

Zdjęcie ilustracyjne / Telewizja Republika

  

W niedzielę o godzinie 9:06 zapraszamy na program "7x24" Katarzyny Gójskiej. Do oglądania w Telewizji Republika i do słuchania w Polskim Radiu 24.

W studiu Polskiego Radia 24 spotkają się przedstawiciele wszystkich głównych sił parlamentarnych. Będą musieli zmierzyć się m.in. z pytaniami i opiniami słuchaczy.

Gośćmi Katarzyny Gójskiej będą: Joanna Lichocka (PiS), Artur Soboń (KPRM), Marcin Święcicki (PO), Jan Filip Libicki (PSL), Łukasz Rzepecki (Kukiz'15) oraz Zbigniew Gryglas (Porozumienie).

Polecamy!

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl