Nowy sondaż poparcia dla partii politycznych. Znaczny wzrost poparcia dla PiS

Według najnowszego sondażu "Super Expressu", gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałaby je zdecydowanie Zjednoczona Prawica z wynikiem 37,99 proc. głosów. Jest to wzrost o 1,94 pkt. proc. w porównaniu z badaniem sprzed miesiąca.

Autorstwa Autor nie został podany w rozpoznawalny automatycznie sposób. Założono, że to VaGla (w oparciu o szablon praw autorskich). - Źródło nie zostało podane w rozpoznawalny automatycznie sposób. Założono, że to praca własna (w oparciu o szablon p

Trwa dziesiąty dzień rosyjskiego najazdu na Ukrainę. Żołdacy Putina w bezwzględny sposób atakują budynki mieszkalne z wykorzystaniem broni zabronionej międzynarodowymi konwencjami. Ukraińskie wojsko w dalszym ciągu daje bohaterski opór putinowskim najeźdźcom. Polski rząd aktywnie angażuje się w pomoc ukraińskim uchodźcom. Straż graniczna poinformowała w piątek, że od 24 lutego z Ukrainy do Polski przyjechało już ponad 700 tys. osób. W piątek, do godz. 15 funkcjonariusze SG odprawili 59,1 tys. podróżnych z Ukrainy.

[polecam:https://niezalezna.pl/430888-inwazja-rosji-na-ukraine#relacja]

Jak obecna sytuacja przekłada się na poparcie dla partii politycznych? Z najnowszego sondażu "SE" przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster wynika, że gdyby wybory do Sejmu miały się odbyć w najbliższą niedzielę, na Zjednoczoną Prawice głosowałoby 37,99 proc. respondentów.

Koalicja Obywatelska mogłaby liczyć na 25,89 proc., a Polska 2050 Szymona Hołowni – na 13,08 proc. Na czwartym miejscy znalazłaby się Konfederacja z 7,66-procentowym poparciem. Lewica otrzymałaby 6,59 proc. głosów, a PSL – 5,97 proc. Na Kukiz’15 swój głos oddałoby 1,57 proc. ankietowanych. Porozumienie Jarosława Gowina gotowe byłoby poprzeć 0,82 proc. uczestników badania.

Sondaż wykonano w dniach 2-3 marca, czyli już po agresji Rosji na Ukrainę, na reprezentatywnej grupie 1041 dorosłych Polaków.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#polityka

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo