Był największym samolotem świata. Jak po rosyjskim ataku wygląda dziś An-225 Mrija? [ZDJĘCIA]

An-225 Mrija - tak nazywał się największy samolot na świecie. Został on doszczętnie zniszczony w wyniku ataku rosyjskich wojsk na lotnisku Hostomel. Informacje te zostały podane przez ukraińskich dziennikarzy, a potwierdzone przez ministra spraw zagranicznych. Internet bardzo szybko obiegły zdjęcia wraku samolotu.

An-225 Mrija
Bartosz Kalich / Gazeta Polska

Informacje o tym, że największy samolot transportowy świata uległ zniszczeniu pojawiły się kilka dni temu. Jednak do tej pory, w internecie nie udostępniano zdjęć, dzięki którym można byłoby ocenić stan samolotu. Teraz jednak jest to widoczne czarno na białym. Niestety, samolot został doszczętnie zniszczony. 

Poniżej zdjęcia przedstawiające, jak aktualnie wygląda Mrija. To przykre, ale na skutek zniszczeń - nie przypomina już swojej zjawiskowej pierwotnej formy.

"Największy na świecie samolot transportowy, ukraiński Antonow An-225 Mrija, wraz z kilkoma innymi gigantycznymi odrzutowcami zaparkowanymi w Hostomelu, został zniszczony w wyniku rosyjskiego ataku na lotnisko w Antonowie"

 – pisał w niedzielę na Twitterze dziennikarz Kiev Independent, nie pokazując jeszcze zdjęć wraku.

Informacja została potwierdzona przez Dmytro Kulebe, minista spraw zagranicznych Ukrainy.

"Był to największy samolot świata, AN-225 „Mrija” („Marzenie” po ukraińsku). Rosja mogła zniszczyć naszą „Mriję”. Ale nigdy nie uda im się zniszczyć naszego marzenia o silnym, wolnym i demokratycznym państwie europejskim. Zwyciężymy!"

– napisał na Twitterze.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

#Ukraina

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo