Z OSTATNIEJ CHWILI

Kancelaria Prezydenta: Prezydent Andrzej Duda z dniem 10 października odwoła Pawła Solocha z funkcji Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP oraz Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego • • •

Zbigniew Boniek i UEFA przeciwko ostrym sankcjom. Białoruś nie została wykluczona z piłkarskich rozgrywek

Chociaż Białoruś wspiera Rosję w agresji na Ukrainę, to drużyny z tego kraju nie zostały wykluczone z międzynarodowych rozgrywek piłkarskich. To była jednomyślna decyzja UEFA - przekazał Zbigniew Boniek w rozmowie z WP SportoweFakty.

Zbigniew Boniek
fot. Jan Środa/Gazeta Polska

W piątek UEFA zdecydowała, że białoruskie drużyny nie zostaną wykluczone z rozgrywek. Jedyne sankcje na jakie zdecydowały się władze europejskiej piłki, to przymus występów na neutralnym terenie i bez udziału publiczności. W większości komentarzy po tej decyzji słychać oburzenie pobłażliwością dla kraju, z którego wystrzelono pociski rakietowe w kierunku Ukrainy. Decyzji UEFA broni jednak Zbigniew Boniek.

Na dziś jest to według mnie sankcja, która jest akceptowalna przez wszystkich

- powiedział były piłkarz m.in. Widzewa Łódź i Juventusu.

UEFA jednomyślna w sprawie Białorusi

Boniek podkreślił, że decyzja o niewykluczaniu Białorusi z rozgrywek podjęta została jednomyślnie.

Głosowałem tak samo, jak głosowali wszyscy przedstawiciele Komitetu Wykonawczego, łącznie z prezesem federacji ukraińskiej i angielskiej, którzy też za tym głosowali. W głosowaniu nie brał udziału przedstawiciel Rosji, który zawiesił swoją działalność w Komitecie Wykonawczym. 18 członków komitetu zagłosowało jednomyślnie

- dodał były prezes PZPN.

Wcześniej europejskie i światowe władze piłkarskie ze sporym ociąganiem wprowadzały również sankcje dotyczące reprezentacji Rosji. Decyzja o wykluczeniu rozgrywek zapadła dopiero na skutek dużej presji wywieranej między innymi przez Polskę, która wykluczyła możliwość sportowej rywalizacji ze Sbroną w ramach baraży o awans na mistrzostwa świata w Katarze.

 

 Źródło: niezalezna.pl

#UEFA #Zbigniew Boniek

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo