Novak Djoković ma powody do zadowolenia po tym jak Francja złagodziła przepisy związane z COVID-19

Wzrastają szanse na występ Novaka Djokovića w zbliżającym się wielkoszlemowym French Open. Serbski tenisista wciąż odmawia przyjęcia szczepionki przeciwko COVID-19, ale Francja łagodzi obostrzenia sanitarne.

Novak Djoković prawdopodobnie wystąpi we French Open pomimo braku szczepienia przeciwko COVID-19
fot. facebook.com/djokovicofficial

Z końcem lutego Daniił Miedwiediew odebrał Novakowi Djokovićowi pozycję lidera w rankingu tenisistów. Serb nie wystąpił w ostatnim Australian Open. Jako niezaszczepiony przeciwko COVID-19 nie został dopuszczony do startu w Melbourne, a po burzliwej batalii sądowej Djokovića ostatecznie z Australii deportowano.

"Djoko" zapowiedział, że nie będzie występował w imprezach, gdzie wymagane jest szczepienie, a jego stosunek do kwestii przyjęcia preparatu nie uległ zmianie po wydarzeniach na antypodach. Z tego powodu tenisista zapewne nie weźmie udziału w zbliżających się turniejach w Indian Wells oraz Miami, gdzie wciąż obowiązują surowe restrykcje związane z pandemią koronawirusa.

Novak Djoković wystąpi we French Open?

Po tym jak Francja ogłosiła złagodzenie przepisów sanitarnych nie jest natomiast wykluczony występ Djokovića w rozpoczynającym się w maju French Open. Jean Castex - premier Francji - zapowiedział, że od 14 marca w tym kraju nie będzie wymagany paszport covidowy by uzyskać dostęp do miejsc publicznych.

Djoković wygrał ostatnią edycję wielkoszlemowego turnieju na kortach Rolanda Garrosa. W finale pokonał greckiego tenisistę Stefanosa Tsitsipasa. French Open ma rozpocząć się 22, maja i potrwać do 5. czerwca.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Novak Djoković #COVID-19

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo