Raw Air: Dobre skoki Piotra Żyły i Kamila Stocha. W Lillehammer nie było mocnych na Stefana Krafta

Stefan Kraft wygrał czwartkowy konkurs Pucharu Świata skoczków narciarskich w Lillehammer. W czołowej dziesiątce pierwsze zawody cyklu Raw Air ukończyli Piotr Żyła (8) oraz Kamil Stoch (10).

Kamil Stoch wygrał poprzednią edycję Raw Air
fot. facebook.com/KamilStochOfficial

Pierwsze zawody cyklu Raw Air na skoczni w Lillehammer doskonale rozpoczęły się dla Japończyka Ryoyu Kobayashiego, który prowadził po pierwszej serii. Dobrze jednak spisywali się w Norwegii także Biało-czerwoni. Do finału awansowało czterech Polaków, a Kamil Stoch (siódmy) i Piotr Żyła (ósmy) na półmetku plasowali się w czołowej dziesiątce.

Piotr Żyła najlepszym z polskich skoczków w Lillehammer

Ładnie wyglądała druga próba Pawła Wąska, który wykorzystał sprzyjające warunki i szybował 132 metry. Za zieloną linią lądował Dawid Kubacki (135 m), a jego skok został wysoko oceniony przez sędziów i pozwolił Polakowi przez krótką chwilę cieszyć się z pozycji lidera.

Bardzo zadowolony po swojej próbie był Piotr Żyła, który doleciał do 137 metra i był pewny miejsca w najlepszej dziesiątce zawodów. Nieco krótszy był finałowy skok Kamila Stocha - 133,5 m. Zwyciężył Austriak Stefan Kraft (137 m) finalnie wyprzedzając Ryoyu Kobayashiego (134,5 m), na podium znalazł się także Niemiec Karl Geiger.

Miejsca polskich skoczków

Piotr Żyła - 8, Kamil Stoch - 10, Dawid Kubacki - 15, Paweł Wąsek - 23.

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Kamil Stoch #Piotr Żyła #Raw Air

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo