Wiceszef MSZ: Z Ukrainy ewakuowano 2,4 tys. Polaków

We współpracy z innymi instytucjami MSZ i Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej we Lwowie zorganizowały trzy konwoje ratujące Polaków z terenów objętych wojną - przekazał wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk.

W MSZ trwa wytężona praca
fot. Twitter/ Sz. Szynkowski vel Sęk

- We współpracy z innymi instytucjami MSZ i Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej we Lwowie zorganizowały od początku ataku Rosji na Ukrainę trzy konwoje ratujące Polaków z terenów objętych wojną. Z pomocy skorzystało 309 osób, w tym posiadacze Karty Polaka, dwóch dziennikarzy TVN24, oraz obywatele państw trzecich (Ukraina, Francja, USA, Wielka Brytania)

- napisał wiceszef MSZ.

Dodał, że od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę, uciekając przed wojną w trybie ewakuacyjnym, granicę ukraińsko-polską przekroczyło 2 tys. 401 obywateli polskich oraz 813 posiadaczy Karty Polaka.

W kolejnym wpisie na Twitterze podkreślił, że w ramach współpracy MSZ, MSWiA, KPRM i Straży Granicznej pracę w trybie codziennej wymiany informacji kontynuuje zespół koordynujący działania wspierające Polaków na Ukrainie.

Wiceszef MSZ podziękował też "wszystkim służbom zaangażowanym w pracę w terenie". "Przede wszystkim dzięki zaangażowaniu MSWiA i Straży Granicznej, ale także NGOs udało się w sposób znaczący zmniejszyć czas oczekiwania na przekroczenie granicy" - podkreślił Szynkowski vel Sęk. Wpis został opatrzony tagiem #PolandFirstToHelp.

 

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#MSZ #Ukraina

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo