Z OSTATNIEJ CHWILI

Prezydent: "W koncepcji strategicznej NATO z 2010 roku Rosja była nazywana partnerem. Jest czas najwyższy, by całkowicie zmienić to podejście. Dziś Rosja jest największym zagrożeniem dla państw Sojuszu Północnoatlantyckiego" • • • Prezydent: w poniedziałek po szczycie NATO zwołam Radę Bezpieczeństwa Narodowego, by omówić postanowienia szczytu i bieżącą sytuację bezpieczeństwa • • •

Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie? Kiedy drugie szkolenie?

Z powodu dużego zainteresowania środowym, internetowym szkoleniem "Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie” Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak podjął decyzję o przeprowadzeniu go po raz drugi w piątek.

Zdjęcie autorstwa Matti z Pexels

Biuro RPD przekazało we wtorek, że kolejny termin, w którym można wziąć udział w szkoleniu "Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie", to piątek 4 marca w godzinach 19.00-21.00.

Połączenie online będzie otwarte dla wszystkich chętnych na stronie internetowej 800121212.pl. Jeśli ktoś nie będzie mógł wziąć udziału w szkoleniu na żywo, dostępny będzie zapis wideo – zarówno z pierwszego, jak i z drugiego spotkania – który zostanie opublikowany na stronie internetowej.

Szkolenie adresowane jest dla nauczycieli, pedagogów, opiekunów i rodziców.

Wojenny dramat, który rozgrywa się na Ukrainie, niesie ze sobą śmierć, zniszczenie i strach. Polskie dzieci i młodzież szczęśliwie nie zaznały dotąd okrucieństwa wojny. Dla nich to była tylko historia. Teraz wojna zapukała do naszych drzwi, a rodzice, opiekunowie i nauczyciele stanęli przed niezwykle trudnym i poważnym wyzwaniem – wytłumaczenia młodemu pokoleniu, co się stało. Nie możemy zostawić ich z tym problemem samych.
- wyjaśniał Rzecznik Mikołaj Pawlak w wystąpieniu do ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka, tłumacząc powody organizacji internetowego szkolenia.

Otwarte dla wszystkich szkolenie "Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie” jest organizowane przez Rzecznika oraz ekspertów z działającego całodobowo w jego biurze, darmowego Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12. Pierwsze odbyło się w środę.

 


Źródło: niezależna.pl, PAP, gov.pl

MaŁu
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo