Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie? Darmowe szkolenie dla nauczycieli i rodziców

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak organizuje w środę 2 marca otwarte dla nauczycieli, pedagogów, opiekunów i rodziców dzieci internetowe szkolenie „Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie”. Rzecznik wystąpił do Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka o pomoc w dotarciu z tą informacją do wszystkich placówek szkolnych i wychowawczych.

Zdjęcie autorstwa Katie Godowski z Pexels

Wojenny dramat, który rozgrywa się na Ukrainie, niesie ze sobą śmierć, zniszczenie i strach. Polskie dzieci i młodzież szczęśliwie nie zaznały dotąd okrucieństwa wojny. Dla nich to była tylko historia. Krwawa i okrutna, ale jednak tylko historia. Dzisiejszy poranek zmienił ich świat bezpowrotnie – wojna zapukała do naszych drzwi. Giną ludzie, być może bliscy ich ukraińskich przyjaciół, którzy chodzą do tej samej szkoły. Rodzice, opiekunowie i nauczyciele stanęli przed niezwykle trudnym i poważnym wyzwaniem – wytłumaczenia młodemu pokoleniu, co się stało. Dlaczego ich beztroskie dzieciństwo jest zagrożone. Dlaczego w telewizji, internecie wszyscy pokazują straszne zdjęcia, filmy, mówią ze strachem o przyszłości. Nie możemy zostawić ich z tym problemem samych 
- tłumaczy Mikołaj Pawlak.

Dlatego razem z ekspertami z Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12 zorganizowane zostanie specjalne internetowe szkolenie „Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie”. 

Bezpłatne szkolenie skierowane jest do rodziców, opiekunów i nauczycieli, aby pomóc wytłumaczyć dzieciom i młodzieży obecną sytuację - pomóc razem przez to przejść, w sposób odpowiedzialny, ale też szczery.

Szkolenie odbędzie się w środę 2 marca w godzinach 10.00-12.00. Połączenie online będzie otwarte dla wszystkich chętnych na stronie internetowej 800121212.pl.
 

 


Źródło: niezależna.pl, Rzecznik Praw Dziecka

MaŁu
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo