I Ty możesz pomóc! Pomóżmy Ukraińcom w walce z najeźdźcą

Polska angażuje się we wspieranie Ukrainy, która została zaatakowana przez Rosję. Działania pomocowe podejmują nie tylko polskie władze, lecz także liczne polskie organizacje i stowarzyszenia. W pomoc dla Ukraińców włączyły się także nasze media i kluby „Gazety Polskiej”, które organizują m.in. wydarzenia wspierające Ukraińców w walce o ich ojczyznę.

1 marca o godz. 17 na pl. Piłsudskiego w Warszawie odbędzie się Marsz Pokoju w ramach Solidarności z Ukrainą, którego organizatorem są kluby „Gazety Polskiej”.

– Bohaterska postawa narodu ukraińskiego powinna nas zmobilizować – podkreślił Ryszard Kapuściński, szef klubów „Gazety Polskiej”.

Przyjdź! Okaż swoje wsparcie Ukrainie i wyraź sprzeciw wobec działań Rosji. Zachęcamy klubowiczów do organizowania wyjazdów na manifestacje. Niech będzie nas jak najwięcej!

To niejedyna pomoc organizowana przez nasze środowisko.

– Wobec tego, co dzieje się na Ukrainie, podjęliśmy decyzję, że dochód ze sprzedaży (do 30.03.2022) prenumeraty elektronicznej naszych gazet w 100 proc. zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom z Ukrainy

– przekazała prezes zarządu Forum SA Beata Dróżdż.

– Pieniądze zostaną przekazane dla Fundacji Małych Stopek, która realizuje taką pomoc fizycznie – dodała. To jednak nie wszystko. Od dzisiaj w redakcji (ul. Filtrowa 63/43 w Warszawie) będą zbierane materiały medyczne na pomoc walczącej Ukrainie.

Podjęta została ponadto decyzja, aby coroczna gala „Człowiek Roku »Gazety Polskiej«”, która odbędzie się dzisiaj, została przemieniona na koncert wsparcia dla Ukrainy.

– Jest to moment, w którym corocznie odbywa się uroczystość, podczas której wręczane są nagrody naszym laureatom. W tym roku z wiadomych względów zmieniona została koncepcja gali. Oczywiście nagrody zostaną wręczone, ale sama gala stała się koncertem wsparcia dla Ukrainy – powiedziała Beata Dróżdż w rozmowie z „Codzienną”.

Prezes Forum SA wyjawiła, że podczas wydarzenia wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej pod batutą Jarosława Szemeta. – Pochodzi on z Charkowa. Jest najmłodszym dyrygentem w Polsce, ma 26 lat. Jest pół Ukraińcem, pół Polakiem. Podczas tego koncertu zabierze także głos. Orkiestra będzie grała m.in. utwory Wojciecha Kilara, który urodził się we Lwowie, Michała Lorenca oraz Mirosława Skoryka – przekazał.

Ukraińcom pomagać możemy także na inne sposoby, np. oddając krew. Potrzebna jest także pomoc finansowa.

Możemy jej udzielić, wpłacając np. pieniądze na specjalne konto Caritas: Bank PKO BP SA 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526
– SWIFT: BPKOPLPW lub Bank ­Millenium SA 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 – ­SWIFT: BIGBPLPW, tytułem: UKRAINA.

Apelujemy także o bojkotowanie rosyjskich produktów, które zalewają nasz rynek. W ten sposób możemy dołożyć małą cegiełkę do sankcji wobec Rosji i Białorusi. Warto pamiętać, że kody kreskowe produktów z Rosji zaczynają się od 460 do 469, a kody kreskowe produktów białoruskich zaczynają się od 481. Kupując, zwracajmy także uwagę, czy na metce nie ma na przykład napisu „Made in Russia”. Warto też pamiętać, że rosyjskie produkty są sprzedawane pod zachodnimi markami, np. fiński producent opon Nokian swoją największą fabrykę ma w Rosji. Użytkownicy Albicli – stwórzmy bank rosyjskich i białoruskich produktów!

Jeśli natkniecie się na nie, zróbcie zdjęcie, opublikujcie je na Albicli z informacją, w jakim sklepie jakiej sieci handlowej są dostępne.

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

 

#Ukraina

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo