Macierewicz: Putin demonstruje, że jest przygotowany do wojny światowej

Wiem, że wiele osób jest zszokowanych tym atakiem, ale musimy sobie zdawać sprawę z tego, że Rosja dąży narzucenia przemocą swojej dominacji w Europie. Z tym mamy teraz do czynienia – mówi w rozmowie z Janem Przemyłskim i Igorem Szczęsnowiczem Antoni Macierewicz, marszałek senior Sejmu i były minister obrony narodowej. Cały wywiad ukaże się w poniedziałkowym wydaniu „Gazety Polskiej Codziennie”.

Antoni Macierewicz
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Wielu analityków wskazuje, że atak na Ukrainę to dopiero pierwszy krok w całym imperialistycznym planie Władimira Putina.

To jest scenariusz znany od dawna, który skonstruowany został już pod koniec lat 80. ub. w., a jego realizacja rozpoczęła się w 2008 r., gdy powstała możliwość przyjęcia Ukrainy i Gruzji do NATO. Warto pamiętać, że to był wniosek prezydenta Lecha Kaczyńskiego i wszystko wskazywało na to, że zostanie zrealizowany, ale nastąpiła zdecydowana blokada ze strony Niemiec. Wówczas Rosja, aby pogłębić tę blokadę zaatakowała Gruzję zbrojnie. Tutaj znowu olbrzymia rola prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który zorganizował delegację liderów państw Europy Środkowej, którzy swoją obecnością zmusili Unię Europejską do interwencji. To był pierwszy etap. Jednocześnie Rosja w sojuszu z Niemcami uzależniała Europę od swoich surowców. Działanie wspierał ówczesny rząd Donalda Tuska. To wszystko zostało odrzucone przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który blokował politykę Putina wobec Europy. Przypomnę jeszcze wywiad z Putinem, który 1 września 2009 r. ukazał się w „Gazecie Wyborczej”, bo on tam wprost powiedział, że struktura oparta na Unii Europejskiej ma być zastąpiona sojuszem rosyjsko-niemieckim, który ma kształtować Europę i Eurazję. To jest prawdziwy plan Władimira Władimirowicza Putina. Wiem, że wiele osób jest zszokowanych tym atakiem, ale musimy sobie zdawać sprawę z tego, że Rosja dąży narzucenia przemocą swojej dominacji w Europie. Z tym mamy teraz do czynienia. 

Wspomniał pan o sojuszu gospodarczym Rosji z Niemcami...

Ten sojusz nie obejmuje tylko kwestii gospodarczych. To miał być także sojusz polityczny.

Czy uważa Pan, że Niemcy są w pełni świadomymi uczestnikami tego układu, czy jednak zaraz niemieccy politycy będą się tłumaczyli, że oni tak naprawdę nie znali faktycznych zamiarów Władimira Putina?

Odpowiem jako historyk. Analizując działania niemieckich elit wojskowych i politycznych w ciągu ostatnich trzystu lat, mogę z przekonaniem powiedzieć, że ich działania polityczno-gospodarcze zawsze były bardzo świadome i bardzo dobrze przygotowane, systematycznie realizowane z użyciem wszelkiego rodzaju metod.

Czy w tym momencie Putin jest przygotowany do wojny światowej?

Putin demonstruje, że jest przygotowany do wojny światowej. O tym miały świadczyć także te manewry, które odbyły się kilka dni wcześniej na Białorusi, gdzie testowano m.in. pociski balistyczne ale także ściągnięcie wojsk aż z Azji wschodniej a przede wszystkim zajęcie Białorusi, co bezpośrednio zagraża flance wschodniej NATO.

Cały wywiad z Antonim Macierewiczem ukaże się w poniedziałkowym wydaniu „Gazety Polskiej Codziennie”.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Ukraina #Rosja #Antoni Macierewicz

Jan Przemyłski,Igor Szczęsnowicz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo