FIVB nic sobie nie robi z wojny na Ukrainie. Siatkarskie mistrzostwa świata odbędą się w Rosji

Przygotowania do sierpniowych mistrzostw świata mężczyzn w Rosji przebiegają zgodnie z planem, pomimo inwazji Rosji na Ukrainę - poinformowała w piątek Międzynarodowa Federacja Siatkówki (FIVB).

Rosja pozostanie organizatorem siatkarskich mistrzostw świata
fot. FIVB

Rosja będzie gospodarzem mistrzostw świata od 26 sierpnia do 11 września, z meczami grupowymi rozgrywanymi w kilku miastach i finałową rundą gier w Moskwie.

FIVB "oddziela sport od polityki"

FIVB ściśle współpracuje z rosyjską federacją siatkówki i komitetem organizacyjnym Volleyball 2022 w ramach przygotowań do różnych imprez siatkówki i siatkówki plażowej, które mają się odbyć w tym kraju. Wszystko przebiega zgodnie z planem. FIVB uważa, że sport powinien zawsze pozostawać oddzielony od polityki, ściśle monitorujemy sytuację, aby zapewnić bezpieczeństwo i dobre samopoczucie wszystkich uczestników naszych wydarzeń, co jest naszym najwyższym priorytetem

– głosi komunikat FIVB.

Polska gotowa do przejęcia organizacji mistrzostw świata

Władze światowej siatkówki nie określiły, czy wprowadzą sankcje wobec rosyjskiej federacji siatkówki. Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk potwierdził, że Polska w razie potrzeby przejmie organizację tegorocznych mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn.

Kilka innych wydarzeń sportowych, w tym finał Ligi Mistrzów w piłce nożnej, zostało już przeniesionych z Rosji w odpowiedzi na rosyjską inwazję na Ukrainę. Finał Ligi Mistrzów zostanie teraz rozegrany w Paryżu.

Rosja w czwartek rozpoczęła inwazję lądową, powietrzną i morską po wypowiedzeniu wojny przez prezydenta Władimira Putina. Szacuje się, z Ukrainy, głównie do Polski i Mołdawii, uciekło już ponad 100 tys. osób. Władze Ukrainy informują, że pierwszego dnia zginęło 137 obywateli tego kraju a 316 zostało rannych.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#FIVB #Rosja #Ukraina

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo