Nie warto oszczędzać na zdrowiu – OC i NNW

Wybierając się w drogę własnym samochodem, warto zawczasu przygotować się na każdą ewentualność i pomyśleć o bezpieczeństwie własnym i współpasażerów. Niezwykle istotnym elementem takiej ochrony jest ubezpieczenie NNW, które zapewnia finansową pomoc w razie uszczerbku na zdrowiu, powstałego wskutek niefortunnego zdarzenia drogowego. Przy wyborze odpowiedniej polisy, oprócz ceny, liczą się też jej zakres, ewentualne dodatkowe usługi oraz – co nie mniej ważne – przejrzyste zasady i jak najprostsza droga kupna. Wyróżniającą się ofertą jest na polskim rynku propozycja towarzystwa LINK4. Świadczy o tym opinia zadowolonych klientów, ale i odznaczenie ubezpieczalni Top Marką Lauru Klienta 2022 w segmencie ubezpieczeń komunikacyjnych direct oraz przyznanie złotego Lauru Klienta w segmencie jakości obsługi klientów indywidualnych.

Adobe Stock

Co to jest NNW?

NNW to ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, zabezpieczające nabywcę i osoby podróżujące razem z nim. Ta polisa gwarantuje finansowe wsparcie w razie uszczerbku na zdrowiu lub śmierci wskutek wypadku komunikacyjnego z udziałem pojazdu, do którego przypisana jest ochrona. I to bez względu na to, czy kierowca był poszkodowanym, czy sprawcą wypadku. Co ważne ubezpieczenie NNW w LINK4 uwzględnia szkody powstałe nie tylko na terenie Polski, ale całego świata. Maksymalna suma tego ubezpieczenia to aż 100 tysięcy złotych dla każdego ubezpieczonego.

 Zakres ubezpieczenia obejmuje między innymi: 
- wypłatę odszkodowania w razie uszczerbku na zdrowiu powstałego w wyniku nieszczęśliwego wypadku lub śmierci kierowcy lub pasażerów pojazdu;
- ochronę ubezpieczeniową nie tylko w czasie jazdy samochodem, ale też w trakcie wsiadania, wysiadania, załadunku czy też postoju danego pojazdu lub jego naprawy na trasie;
- szybką wypłatę należnych środków na podstawie dokumentacji medycznej bez czekania na zakończenie leczenia;
- dodatkowo świadczenie w razie hospitalizacji (100 zł za dzień, maks. 2 tys. złotych) i  zwrot kosztów leków (do 5 tys. zł).


Jak działa NNW?

W LINK4 można dostosować sumę ubezpieczenia do własnych preferencji. Każda z podróżujących samochodem osób, zostanie objęta ochroną do wysokości sumy wskazanej w polisie.  Świadczenia wypłacane są poszkodowanym już w ciągu 30 dni od chwili zgłoszenia zdarzenia. Umowa ubezpieczenia zawierana jest na okres roku. W LINK4 klient sam decyduje o sumach ubezpieczenia.

Na kupno polisy NNW zdecydował się pan Mirosław (63 l.) z Zamościa:

Od kilku lat jestem ubezpieczony w LINK4. Przekonała mnie ich oferta i jasne, proste reguły, co zawsze było dla mnie ważne. Nie jestem znawcą tematu i nie chcę gubić się w gąszczu niejasnych zapisów. Oprócz OC wykupuję też NNW, ze względu na ewentualne koszty leczenia – dużo jeżdżę i jest to moje zabezpieczenie przed skutkami wypadku. Życie zresztą pokazało, że NNW to bardzo, ale to bardzo dobra decyzja. Pod koniec czerwca zeszłego roku jechałem odwiedzić siostrę mieszkającą w Opolu Lubelskim. Data okazała się wyjątkowo pechowa – w pewnym momencie zerwał się bardzo silny wiatr. W prognozach wprawdzie coś zapowiadano, ale chyba nikt nie spodziewał się tego, co miało nastąpić.

Wichura przybierała na sile, a ja zastanawiałem się, gdzie mógłbym zjechać, by ją przeczekać. Wiedziałem, że powinno to być miejsce niezalesione więc postanowiłem zjechać na jakąś łąkę lub pole. Pech chciał, że nie zdążyłem. Po obu stronach szosy, którą jechałem stały duże, stare drzewa. Huragan miotał ich gałęziami jak szalony. Jechałem dość powoli, bo i widoczność nie była najlepsza. Nagle usłyszałem ogłuszający trzask – potężna gałąź spadła prosto na maskę mojego samochodu. Wcisnąłem hamulec i będąc w szoku zatrzymałem auto na środku jezdni. Poczułem tępe pulsowanie w prawym ramieniu. Część gałęzi wpadła przez szybę i uderzyła mnie w rękę. Zadzwoniłem po karetkę. Ambulans przyjechał w asyście strażaków.

Udało mi się wyjść z samochodu, ale zaraz potem czułem, że osuwam się na ziemię. Kiedy się ocknąłem, powiedziano mi, że mam złamany obojczyk i pękniętą kość ramienną. Staw barkowy był całkowicie wybity. Zadzwoniłem do LINK4 i przedstawiłem sprawę. Nie musiałem zmagać się z nadmiarem formalności (dostarczyłem potem kopie dokumentacji medycznej), a odszkodowanie dostałem w ciągu przewidzianego, 30-dniowego okresu. Cieszyłem się, że wyszedłem z tego wszystkiego cało.

Ubezpieczyciel też zadziałał wzorcowo. Mogłem żałować tylko jednego – braku AC. Nadrobiłem to niedługo potem. 


Jak kupić polisę NNW w LINK4?

Ścieżka zakupu polis w LINK4 jest bardzo wygodna. Ubezpieczenie NNW komunikacyjne możemy nabyć wraz z nową polisą lub przedłużeniem już posiadanego OC oraz pakietu OC/AC. Podczas rozmowy z agentem sami ustalamy wysokość sumy ubezpieczenia oraz najważniejsze szczegóły. Można także rozszerzyć zakres ochrony ubezpieczeniowej NNW o pakiet Wracaj do zdrowia, który zapewnia dostęp do lekarzy specjalistów oraz wielu zabiegów medycznych.
Aby wyposażyć się w dodatkowe ubezpieczenie NNW, warto zadzwonić do LINK4 i porozmawiać z doradcą, który odpowie na wszystkie pytania. Można też skorzystać z  funkcjonalnego kalkulatora, za pomocą którego kupimy ubezpieczenie NNW przez Internet. O najlepsze indywidualnie dobrane rozwiązanie można też zapytać agenta ubezpieczeniowego, który fachowo doradzi najkorzystniejszy pakiet ubezpieczeń z uwzględnieniem należnych  zniżek.


Materiał powstał przy współpracy z Grupą PZU.
 

Advertisement

 

 Źródło: LINK4

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo