Zełenski po rozmowie z prezydentem Dudą. „Potrzebujemy koalicji antywojennej”

Bronimy naszej wolności, naszej ziemi. Potrzebujemy skutecznej pomocy międzynarodowej. Rozmawiałem o tym z prezydentem Andrzejem Dudą - napisał na Twitterze prezydent Ukrainy Wołodymir Zełenski. - Potrzebujemy koalicji antywojennej - dodał.

twitter.com/ZelenskyyUa

Od czwartku trwa zakrojona na szeroką skalę rosyjska inwazja wojskowa na Ukrainę. Przeprowadzono ataki lotnicze na miasta i bazy wojskowe, wysłano żołnierzy i czołgi, które przekroczyły granice Ukrainy z wielu kierunków. 

Dziś prezydent Andrzej Duda rozmawiał z prezydentem Ukrainy Wołodymirem Zełenskim.

"Właśnie rozmawiałem z (Wołodymyrem Zełenskim). Sytuacja w Kijowie jest bardzo trudna. Nad ranem Rosjanie zaczęli bombardowanie miasta. Drony zrzucają bomby na budynki mieszkalne. Giną ludzie. To oczywisty akt terroru, żeby złamać morale ale jest ogromna determinacja, żeby obronić stolicę"

- podkreślił Andrzej Duda.

Na Twitterze wpis zamieścił również Zełenski.

Bronimy naszej wolności, naszej ziemi. Potrzebujemy skutecznej pomocy międzynarodowej. Rozmawiałem o tym z prezydentem Andrzejem Dudą. Zaapelowałem do Bukareszteńskiej Dziewiątki o pomoc obronną, sankcje, naciski na agresora. Razem musimy postawić Rosję przy stole negocjacyjnym. Potrzebujemy koalicji antywojennej

- podkreślił prezydent Ukrainy.

 


Źródło: niezalezna.pl,

Beata Mańkowska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo