Wojciechowski: Polskie rolnictwo pada ofiarą rządowej propagandy sukcesu

  

- Rozpoczyna się trudny czas dla polskiego rolnictwa. Wynegocjowany przez Platformę budżet unijny to budżet dyskryminacji naszych rolników - mówi w rozmowie z portalem niezalezna.pl europoseł Prawa i Sprawiedliwości Janusz Wojciechowski.

Unijny budżet, choć jeszcze formalnie nie uchwalony bo głosowanie odbędzie się we wrześniu, jest w zasadzie przesądzony. Europoseł Janusz Wojciechowski w rozmowie z portalem niezalezna.pl podkreśla, że jest on katastrofalny jeżeli chodzi o polskie rolnictwo.

- Skręcam się ze złości kiedy słyszę polskich ministrów, m.in. ministra Stanisława Kalemby, który przekonuje, że polscy rolnicy mają największy budżet na rozwój obszarów wiejskich. 28,5 miliarda euro przewidziane na 7 lat dla naszych rolników to katastrofa. Rząd zgodził się by Polska była krajem dyskryminowanym jeśli chodzi o podział funduszy rolnych. Potwierdzono w nim dziwaczną zasadę, że bogaci dostają więcej, a biedniejsi mniej. Polska to zdecydowanie kraj biedniejszy, który w rolnictwie ma do nadrobienia ogromne zaległości by równać się np. z Niemcami. Tymczasem otrzymujemy na hektar mniej pieniędzy niż kraje zachodniej Unii. Te dysproporcja bardzo ciężko będzie zmniejszać - mówi Wojciechowski.

Poza tym europoseł wskazuje, że następuje bardzo trudny czas dla polskiego rolnictwa. - Wbrew tym buńczucznym, hurraoptymistycznym deklaracjom rządu jak to dużo pieniędzy dostają polscy rolnicy, trzeba sobie powiedzieć wyraźnie: dostaniemy o wiele mniej niż bogatsze kraje. Można było wywalczyć więcej i pokazały to prace w Parlamencie Europejskim. Wówczas przyjęto w rezolucji kwotę dla Polski: 36,3mld euro na oba filary polityki rolnej. To były starania Prawa i Sprawiedliwości. To my walczyliśmy o to, żeby te pieniądze były jak największe. Staraliśmy się o 42 mld. Parlament Europejski zgodził się na 36 mld, a PO nie wiedzieć czemu zgodziła się nagle na 28 mld - stwierdza polityk PiS.

- To były szalenie minimalistyczne negocjacje ze strony polskiego rządu, a w zasadzie ich brak. A partnerzy w tych pseudonegocjacjach zobaczyli, że mogą sobie pozwolić na wiele i ciąć fundusze bo strona polska nie traktuje rolnictwa priorytetowo - mówi niezalezna.pl Wojciechowski.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

DudaBus ruszył w kampanijną trasę - prezydent odwiedził Łowicz i Turek. Nie zabrakło wzruszających spotkań

prezydent Andrzej Duda / twitter.com/Andrzej Duda,

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

Dzisiaj z Warszawy wyruszył w Polskę DudaBus. Kandydat na prezydenta RP, prezydent Andrzej Duda odwiedził Łowicz oraz Turek. Na kampanijnej trasie nie zabrakło również poruszających spotkań. Andrzej Duda wraz z ekipą DudaBusa wstąpili na kawę na stację PKN Orlen, prezydent zrobił też małe zakupy w polskim sklepie.

DudaBus wyruszył w kampanijną drogę sprzed siedziby sztabu Andrzeja Dudy po godz. 12:00.

Pierwszym punktem na trasie był Łowicz, w którym Andrzej Duda odwiedził schronisko dla zwierząt.

Następnie Andrzej Duda na rynku miasta spotkał się z mieszkańcami. Ludzie przywitali go niezwykle entuzjastycznie, skandując "nasz prezydent!", "zwyciężymy". "dziękujemy" oraz "pierwsza tura".

Chciałbym, żeby te wszystkie programy i kolejne, które wszystkie razem składają się na wielki program podniesienia jakości życia w Polsce, jakości życia polskiej rodziny, żeby one mogły być nadal realizowane i żeby nikt nie mógł ich cofnąć. Dopóki ja jestem prezydentem Rzeczypospolitej, zapewniam państwa, że żaden z tych programów, które zostały uruchomione, nie zostanie cofnięty. Żaden program, przede wszystkim z tych, które wspierają rodzinę

- zapewnił prezydent.

Na miejscu była również grupka zwolenników opozycji, którą zaskoczyć musiała szefowa sztabu Andrzeja Dudy, Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, która poczęstowała ich pączkami. Z kolei w DudaBusie dziennikarzy pączkami poczęstował sam prezydent.

[polecam:https://niezalezna.pl/311872-tlusty-czwartek-przeciwnikow-prezydenta-paczkami-poczestowal-ich-sztab-andrzeja-dudy]

W Łowiczu doszło także do poruszającej sytuacji - do prezydenta podszedł mężczyzna, który ze łzami w oczach dziękował za program "Rodzina 500 plus".

Po wizycie w Łowiczu prezydent wyruszył na spotkanie z mieszkańcami Turka. Po drodze zatrzymał się na kawę na stacji PKN Orlen, a następnie na zakupy w polskim sklepie.

Tu także doszło do wzruszającej sytuacji - na prezydenta czekała starsza pani, która przyszła mu osobiście podziękować za to, że żyje się jej lepiej. 

Niech on będzie prezydentem do końca życia

- powiedziała szefowej sztabu Andrzeja Dudy.

Po zakupach prezydent udał się na spotkanie z mieszkańcami Turku.

Chcemy modernizować i udoskonalać polską onkologię, te działania są podejmowane i będą prowadzone

- zapowiedział.

Dodał, że w odpowiedzi na przewidywany wzrost zachorowań na choroby onkologiczne w najbliższych latach, przygotowano Narodową Strategię Onkologiczną.

W DudaBusie Andrzejowi Dudzie towarzyszyli: szefowa sztabu mec. Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, rzecznik sztabu Adam Bielan, rzecznik prezydenta RP i członek sztabu wyborczego Błażej Spychalski oraz młodzieżówka PiS i dziennikarze.

Prezydent wieczorem zamieścił wpis, w którym podsumował pierwszy dzień podróży DudaBusem.

Bardzo dziękuję wszystkim Państwu, których spotkałem dziś w Łowiczu i Turku. Jestem ogromnie wdzięczny za obecność, rozmowy, atmosferę i wsparcie. Dziękuję też całej dzisiejszej Załodze Dudabusa - Gościom, Sztabowcom i Młodzieży. Dudabus mknie po A2. Zaczęło się ;-)

- napisał Andrzej Duda na Twitterze.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts