Ciała dwóch kobiet odnalezione. Podejrzany o zabójstwo wciąż milczy

Specjaliści z policji zakończyli prowadzone we współpracy ze strażą pożarną działania w miejscu znalezienia zwłok dwóch kobiet i truchła psa w lesie obok drogi krajowej nr 91, tuż za Romanowem. Do lasu przyjechał też zrozpaczony ojciec zaginionej Oliwii. Znalezione ciała to prawdopodobnie jego córka oraz jej matka.

W tym miejscu odnaleziono ciała dwóch kobiet
fot. Śląska Policja

- Najprawdopodobniej są to ciała zaginionych i poszukiwanych od kilku dni 45-latki i jej 15-letniej córki, ale weryfikacja tożsamości jeszcze trwa

– poinformowała rzeczniczka częstochowskiej podkomisarz policji Sabina Chyra-Giereś.

Na miejscu był ojciec 15-letniej Oliwii. Wstrząśnięty mężczyzna przyjechał do lasu z krewnymi wkrótce po tym, jak w mediach pojawiła się informacja o odnalezieniu drugiego ciała. Nerwowo wypytywał dziennikarzy, czy to prawda. Wkrótce potem potwierdziła to rzeczniczka częstochowskiej policji. Po powrocie z miejsca znalezienia zwłok ojciec nastolatki nie chciał już rozmawiać z dziennikarzami. "Dajcie sobie spokój" – powiedział jedynie.

Ciała odnaleziono w lesie przy drodze krajowej nr 91. Aby je tam ukryć, wystarczyło skręcić z ruchliwej trasy w gruntową leśną drogę, zastawioną podczas poszukiwań wozami i specjalistycznym sprzętem straży pożarnej i policji. Na miejscu pracowało m.in. ok. 120 funkcjonariuszy policji, w tym przewodnicy z psami tropiącymi.

Podmokły teren porasta gęsta roślinność, widać powalone i przechylone – być może podczas ostatnich wichur - drzewa. Droga wije się i zakręca pomiędzy fragmentami lasu w różnym wieku – od gęstego młodnika, po wysokie, kilkudziesięcioletnie drzewa. Ciała ukryto najprawdopodobniej w miękkiej, rozkopanej ziemi, z której wykarczowano niedawno pozostałości starego lasu. Według relacji policjantów, były przykryte metrową warstwą ziemi, pierwsze ukryto kilkanaście metrów od drogi, drugie w odległości 5-6 metrów od niej.

Rzeczniczka potwierdziła, że tropem kierującym poszukiwania w to miejsce była informacja, że jadące w kierunku Katowic auto Aleksandry W. było widziane na pobliskiej drodze nr 91 między Romanowem, a Siedlcem. Przeszukiwanie tego terenu rozpoczęto już w niedzielę, kontynuowano je dziś od rana. Według podkomisarz Chyry-Giereś, miejsce ukrycia ciał nie było widoczne na pierwszy rzut oka. - Pomogło przeczesywanie terenu, doświadczenie przy tego rodzaju działaniach – wyjaśniła.

- Za wcześnie, aby mówić, w jaki sposób zwłoki zostały tu przywiezione, czym zakopane, czego używał sprawca. To będzie przedmiotem dalszego postępowania; na miejscu prowadzone są oględziny, które dadzą odpowiedzi na pytania

 – dodała policjantka.

Podejrzany Krzysztof R. wciąż milczy

Głos w tej sprawie zabrali również śledczy z prokuratury. Podczas briefingu w Częstochowie prokurator Krzysztof Budzik z częstochowskiej prokuratury okręgowej potwierdził wcześniejsze informacje policji, że tego dnia w lesie niedaleko miejscowości Romanów znaleziono ciała dwóch kobiet i martwego psa. Zwłoki były zakopane, zostały wydobyte.

- Aby jednoznacznie potwierdzić tożsamość tych osób - że mówimy o kobietach, które w ostatnim czasie były poszukiwane - będziemy potrzebowali jeszcze trochę czasu

 – dodał.

"Będziemy dążyli do tego, aby w sposób jednoznaczny ustalić, dlaczego doszło do śmierci, jaka była jej przyczyna, a więc niezwłocznie zostanie przeprowadzona sekcja zwłok"

Prok. Budzik wskazał, że zatrzymany i aresztowany w sprawie znajomy poszukiwanych, 52-letni Krzysztof R., nadal nie przyznaje się do zarzuconego mu podwójnego zabójstwa i nie składa wyjaśnień. Śledczy na razie nie mówią o prawdopodobnym motywie zbrodni. Nie można wykluczyć badań psychiatrycznych podejrzanego. Nie ma poszlak, aby ktoś mu w zbrodni pomagał.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Aleksandra W. #Oliwia W. #poszukiwania #Częstochowa #zaginione #policja

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo