Z OSTATNIEJ CHWILI

Prezes PiS: chcemy przedstawić projekt ustawy dotyczącej powołania komisji, która zbadałaby politykę energetyczną prowadzoną przez rząd polski w latach 2007-2015 • • • Premier: komisja weryfikująca wpływy rosyjskie na bezpieczeństwo wewnętrzne w Polsce potrzebna jest nie tylko po to, aby wyjaśnić przeszłość, ale również po to, aby pozbyć się zwałów rosyjskich raz na zawsze w przyszłości • • •

Włochy: „Krzywa zakażeń zgina się we właściwą stronę”

"Widzimy nareszcie, że krzywa zakażeń zgina się we właściwą stronę" - tak sytuację we Włoszech opisał w sobotę minister zdrowia Roberto Speranza. Wyraził przekonanie, że można z "ufnością patrzeć na najbliższe tygodnie".

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Podczas kongresu w Rzymie szef resortu zdrowia oświadczył: "Nasz naród stanął na wysokości zadania w obliczu wyzwania ze strony wspólnoty naukowej. Szczepienia, także dawkami przypominającymi przebiegają bardzo szybko".

Według danych włoskiego rządu po dwóch dawkach szczepionki jest 89 procent ludności w wieku ponad 12 lat. Trzecią dawkę przyjęło 84 proc. osób, które się do niej kwalifikują.

W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 252 zgonach i wykryciu ponad 50 tysięcy zakażeń koronawirusem. 10 procent testów dało wynik pozytywny.

Obecnie zakażonych jest mniej niż 1,4 mln osób. Liczba chorych na intensywnej terapii spadła poniżej tysiąca. Na pozostałych oddziałach covidowych jest około 13 tysięcy osób, o ponad 500 mniej niż poprzedniego dnia.

W niedzielę miną dwa lata od wykrycia pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem we Włoszech.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo