Parlamentarzyści i zagraniczni dziennikarze ostrzelani w Donbasie. Wcześniej zaatakowano strażaków

Grupa deputowanych i zagranicznych dziennikarzy znalazła się pod ostrzałem w Donbasie na wschodzie Ukrainy - poinformowała rzecznik rządzącej na Ukrainie partii Sługa Narodu Julija Palijczuk. Ewakuowano ich do schronu.

t.me/ypaliychuk

Posłowie "Sługi Narodu" przylecieli dziś samolotem wojskowym w strefę, w której prowadzone są działania wojenne. Mieli oni monitorować sytuację pod kątem bezpieczeństwa ludności cywilnej.

W miejscowości Szczastia doszło dziś do ostrzelania pojazdu straży pożarnej. Jak informuje Julija Palijczuk kolejnymi ostrzelanymi zostali deputowani i dziennikarze.

Na jednym ze stanowisk deputowani ludowi i przedstawiciele zagranicznych mediów znaleźli się pod ostrzałem i zostali ewakuowani do schronu

 – napisała Palijczuk.

 

Pod ostrzałem moździerzowym w Donbasie znalazł się szef MSW Ukrainy Denys Monastyrski, grupa deputowanych i 25 zagranicznych dziennikarzy

- potwierdził przedstawiciel MSW Anton Heraszczenko.

"Dziennikarze CNN, FOXnews, 'Washington Post', 'New York Times', Voice of America mogli naocznie przekonać się, kto w rzeczywistości przygotowuje się do ofensywy na pokojową Ukrainę" - przekazał Heraszczenko.

 

 Źródło: niezalezna.pl, rbc.ua, PAP

 

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo