Igrzyska zbliżają się do końca. W sobotę w Pekinie powalczy Zbigniew Bródka

Mistrz olimpijski z Soczi w łyżwiarstwie szybkim na 1500 m Zbigniew Bródka będzie w sobotę ścigać się w wyścigu ze startu wspólnego. W przedostatnim dniu igrzysk w Pekinie na torze łyżwiarskim wystąpią także inni Polacy. Ponadto wystartują biegacze narciarscy i alpejczycy.

Zbigniew Bródka
fot. facebook.com

Przed trwającym sezonem 37-letni Bródka nie startował w zawodach, a jedynie trenował, i wydawało się, że wkrótce zakończy karierę. Tej zimy wrócił jednak do wyczynowego sportu i udało mu się wywalczyć kwalifikację olimpijską w biegu ze startu wspólnego oraz na swoim koronnym dystansie 1500 m.

Pożegnanie Zbigniewa Bródki

Już w trakcie igrzysk Bródka zrezygnował z rywalizacji na 1500 m z powodu urazu mięśnia przywodziciela uda.

Informuję z bólem, że niestety nie wystartuję jutro (8 lutego - red.) na 1500 m w Pekinie. Przepraszam państwa, ale nie była to łatwa decyzja, mimo wszystko uważam, że jedyna słuszna

- napisał w mediach społecznościowych zawodnik, który w tym roku i w 2018 w Pjongczangu był chorążym polskiej reprezentacji w trakcie ceremonii otwarcia igrzysk.

W piątek Bródka zasugerował, że będzie to jego ostatni start w karierze na dużej imprezie.

Od Pekinu do Pekinu - mogę dziś napisać. Historia zatoczyła koło, ponieważ moja przygoda z zawodami mistrzowskimi zaczęła się właśnie tutaj w 2004 r. na Mistrzostwach Świata Juniorów w short tracku i zakończy się w Pekinie na Igrzyskach Olimpijskich w 2022 r. Dorosła, bo osiemnastoletnia kariera na najwyższym poziomie, w trakcie której zdobyłem to, co najważniejsze, czyli złoto olimpijskie, ale na podsumowanie będzie jeszcze czas

- napisał Bródka.

Podziękował fizjoterapeutce Magdalenie Trzaskowskiej za zaleczenie kontuzji i zwrócił się do kibiców: "Proszę Was jedynie, abyście trzymali mocno za mnie kciuki, a ja dam z siebie jak zawsze wszystko".

Plan startów Polaków na sobotę

Oprócz Bródki w wyścigu ze startu wspólnego wystartuje Artur Janicki, a w rywalizacji pań Magdalena Czyszczoń i Karolina Bosiek. Półfinały mężczyzn o godz. 8 czasu polskiego, kobiet - o 8.45.

O godz. 7 rozpocznie się bieg narciarski na 50 km techniką dowolną. Na liście startowej jest 61 zawodników, a wśród nich Dominik Bury i Mateusz Haratyk. Najwcześniej, o godz. 3, przystąpią do rywalizacji narciarze alpejscy w slalomie równoległym drużyn mieszanych. W 1/8 finału biało-czerwoni zmierzą się z bardzo silną ekipą Norwegii. W składzie polskiej drużyny są: Maryna Gąsienica-Daniel, Magdalena Łuczak, Zuzanna Czapska, Michał Jasiczek i Paweł Pyjas.

W sobotę łącznie rozdanych zostanie osiem kompletów medali. Oprócz konkurencji z udziałem Polaków zaplanowano finały w bobslejowych dwójkach kobiet, curlingu mężczyzn, w parach sportowych w łyżwiarstwie figurowym oraz w halfpipe mężczyzn w narciarstwie dowolnym.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Pekin 2022 #Zbigniew Bródka

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo