Polski Ład to impuls do rozwoju firm, a tym samym wzrostu gospodarczego

Duża część Polskiego Ładu dedykowana jest biznesowi. Rozwiązania zapewnią realne oszczędności przede wszystkich dla tych, którzy są prorozwojowi i proinnowacyjni. Polscy przedsiębiorcy bardzo dobrze wiedzą, czego potrzebują, żeby się rozwijać. Chcą się rozwijać, zwiększać produktywność swojego biznesu, skalę prowadzonej działalności, wprowadzać na rynek nowe towary i usługi. Podatkowy Polski Ład z szeregiem preferencji podatkowych, jest odpowiedzią na te potrzeby.

materiały prasowe

Ulgi, które się opłacają

Polski Ład proponuje ulgi, które zwiększą dostępność środków na rozwój firm i sprawią, że inwestycje staną się dla przedsiębiorców po prostu tańsze. Stąd za tę samą kwotę, przy tym samym kapitale, będzie można zrealizować jeszcze ambitniejsze projekty. Pieniądze można zdobyć na giełdzie, jednak wejście na nią związane jest zawsze z wysokimi kosztami. Polski Ład daje jednak ulgę na IPO, czyli na pierwszą publiczną ofertę akcji, dzięki której giełdowi debiutanci odliczą nie 100 proc. tylko aż 150 proc. wydatków związanych z wejściem na giełdę. Potem już można skorzystać z możliwości, jaką dają fundusze Venture Capital.
Możesz też skorzystać z ulgi konsolidacyjnej kierowanej do firm, które poprzez połączenie się z innym podmiotem zdecydują się na uratowanie np. swojego kontrahenta, dostawcy lub innego biznesu potrzebującego wsparcia.
Gdy już te pieniądze trafią do polskich firm dobrze, żeby były przeznaczone na innowacje, na zwiększenie produktywności, na nowe produkty. Dlatego powstał kompleksowy system wsparcia inwestycji i innowacji, który wspiera biznes na każdym etapie procesu produkcyjnego, od samego pomysłu aż po sprzedaż gotowego towaru.
 

Na początku jest ulga badawczo-rozwojowa
Następnie ulga na prototyp, która ułatwi na przykład wykonanie produkcji testowej i certyfikację produktu. Dalej ulga na innowacyjnych pracowników, na zatrudnienie osób obsługujących wdrażanie nowych rozwiązań, oraz ulga na robotyzację, ułatwiającą zautomatyzowanie procesów w firmie. Na koniec ulga IP Box: gdy produkt zostanie wyprodukowany w Polsce i trafi na rynek na podstawie polskiego patentu, wówczas dochody z jego sprzedaży będą opodatkowane stawką 5-proc., a nie 19-proc. Jest to system bardzo nowoczesnych rozwiązań, sprawdzony w wielu krajach, który ułatwi wdrażanie innowacji w polskich przedsiębiorstwach, a także poszukiwanie przez firmy nowych rynków zbytu.

Pomoc w ekspansji zagranicznej 
Jest też ulga na ekspansję.  Wydatki na ekspansję będą mogły być odliczane dwa razy – raz jako koszty uzyskania przychodów, a drugi raz w ramach ulgi – aż do 1 mln zł.

Estoński CIT
Dla firm nastawionych na inwestycje Polski Ład proponuje natomiast Estoński CIT. To nowoczesny sposób opodatkowania, który promuje inwestycje i minimalizuje formalności przy rozliczeniu podatków. Przedsiębiorca nie musi płacić podatku, dopóki nie zdecyduje się na wypłatę zysku ze spółki. W momencie, gdy taką decyzję podejmie, zapłaci podatek na maksymalnie uproszczonych zasadach. W Polskim Ładzie estoński CIT jest prostszy do zastosowania i atrakcyjniejszy, a efektywna stawka podatkowa jeszcze niższa niż do tej pory.

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Polski Ład (Zakładka)

wb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo