Film "Pseudonim Lufa" w Telewizji Republika

Telewizja Republika w najbliższym odcinku pasma "Film na sobotę" pokaże o godzinie 19:10 premierowo film "Pseudonim Lufa"

Kadr z filmu "Pseudonim Lufa"

Film przedstawia historię ppor. Henryka Wieliczki ps. "Lufa", żołnierza 5 a następnie 6 Wileńskiej Brygady Armii Krajowej, dowódcy lotnego szwadronu partyzanckiego działającego na terenie Pomorza, Warmii i Mazur oraz Podlasia.
To niezwykła historia wspaniałego żołnierza, dowódcy, który odniósł wiele sukcesów w walce z okupantem sowieckim i niemieckim. W filmie pokazana jest jego droga życiowa i wojskowa, trudne wybory, brutalna walka z systemem komunistycznym, ale również niezwykłe przyjaźnie partyzanckie, które zdeterminowały wybory życiowe bohatera. Brawurowe sceny walki, ucieczki oraz pościgi - to wszystko można znaleźć w opowieści o "Lufie". Twórcami filmu są Arkadiusz Pater i Marcin Maślanka – Prezes Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej GRYF Koszalin.
"Pseudonim Lufa", sobota 19.02.2022 r. godzina 19:10 w Telewizji Republika.
Telewizję Republika odbierać można drogą satelitarną, za pośrednictwem Internetu oraz drogą naziemną w systemie DVB-T (Katowice i bliska okolica), a także w systemie DVB-T2 (Warszawa, Wrocław i okolice tych miast).
 

 

 Źródło: TV Republika

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo