Rosyjska trenerka Kamiły Walijewej w ogniu krytyki: „Można było poczuć tę mrożącą atmosferę”

Przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach skrytykował zachowanie teamu rosyjskiej łyżwiarki figurowej Kamiły Walijewej po zajęciu przez nią czwartego miejsca w rywalizacji solistek podczas igrzysk w Pekinie.

Zachowanie otoczenia Kamiły Walijewej nie spodobało się przewodniczącemu MKOL
fot. twitter.com/jtoneysbeat

Thomas Bach, który ocenił to zachowanie jako "niesamowity chłód" przyznał, że zaskoczyła go atmosfera wokół 15-letniej Rosjanki.

Można było poczuć tę mrożącą atmosferę, ten dystans, jaki wokół niej powstał. Dlaczego tak się stało, to pozostaje poza moją wyobraźnią

- dodał szef MKOl.

Tutberidze nie zamierzała pocieszać Walijewej

Bach, choć nie wymienił żadnego nazwiska rosyjskich działaczy i trenerów, których krytykuje za zachowanie wobec Walijewej, ma na myśli zachowanie trenerki Eteri Tutberidze, która przed kamerą po zakończeniu występu swojej podopiecznej wyraźnie zdenerwowana pytała "Dlaczego odpuściłaś? Dlaczego przestałaś walczyć?".

Walijewa, zamieszana w dopingowy skandal, prowadziła po programie krótkim, ale w czwartek popełniła zbyt wiele błędów i spadła w klasyfikacji końcowej na czwarte miejsce. Złoto zdobyła Rosjanka Anna Szczerbakowa. Srebro wywalczyła jej rodaczka Aleksandra Trusowa, a brąz Japonka Kaori Sakamoto. Reprezentująca Polskę Ekaterina Kurakova zajęła 12. miejsce.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Kamiła Walijewa #Pekin 2022

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo