Czas w końcu wyrównać szanse. Rusza program wsparcia dla dzieci i młodzieży z terenów popegeerowskich

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział nowy program skierowany do dzieci i młodzieży z terenów popegeerowskich. - Program, z którym startujemy, program 500 mln zł, w którym przeznaczamy komputery i tablety dla dzieci i młodzieży w szkołach popegeerowskich, ma na celu wyrównanie przede wszystkim szans - wyjawił.

Twiiter @PremierRP

Premier Mateusz Morawiecki w czasie poniedziałkowej wizyty w Zespole Placówek Oświatowych w Zatorach w woj. mazowieckim zapowiedział start programu wsparcia, który ma na celu wyrównanie szans edukacyjnych dzieci z terenów popegeerowskich.

Wyrównanie szans 

- Program, z którym startujemy, program 500 mln, w którym przeznaczamy komputery i tablety dla dzieci i młodzieży w szkołach popegeerowskich, ma na celu wyrównanie przede wszystkich szans

- wyjaśnił. Dodał, że jest to forma wyrównania szans rozwojowych.

Premier stwierdził, że jest to "duży program modernizacyjny. - Jestem pewien, że w najbliższych miesiącach te szanse będą wyrównywane - zaznaczył.

Szczegóły programu

- Cieszę się, że inaugurujemy program skierowany do obszarów wiejskich, tych, które przez lata były zapomniane. To program, w ramach którego przeznaczamy 0,5 mld na doposażenie dzieci z rodzin popegeerowskich w laptopy i sprzęt komputerowy. Ten deficyt było widać zwłaszcza wtedy, gdy weszło nauczanie zdalne, a ten program będzie się tym deficytom przeciwstawiał

-  powiedział wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Zatorach.

Przypomniał, że to nie jest jedyny program przeznaczony dla środowisk popegeerowskich. Wskazał, że gminy wiejskie i środowiska popegeerowskie mogą korzystać z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, przez Program Inwestycji Strategicznych, będący częścią Polskiego Ładu.

- Szczególnie ważne podkreślenia jest, że jest dedykowany program inwestycji strategicznych dla środowisk popegeerowskich. To jest bardzo ważne, bo gminy, które mają takie środowiska i takie miejscowości, nie muszą konkurować z innymi środowiskami, tylko przeznaczyć te środki na infrastrukturę, na poprawę jakości życia na ws 

- powiedział Henryk Kowalczyk.

Stwierdził, że ma nadzieję, że program mający na celu zaopatrzenie dzieci z rodzin ze środowisk popegeerowskich w komputery jest początkiem dalszych działań, nakierowanych na tę grupę społeczną. - Minister Cieszyński snuje dalsze plany. Mam nadzieję, że będziemy dalej współpracować, że będziemy tworzyli montaż finansowy z premierem i ministrem, aby dbać o te środowiska - dodał. 

 

 Źródło: PAP, Niezalezna.pl

 

#Polski Ład (Zakładka)

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo