Walijewa może wystąpić w rywalizacji solistek

Rosyjska łyżwiarka figurowa Kamiła Walijewa ma prawo kontynuować starty w igrzyskach w Pekinie i wystąpić w rywalizacji solistek - zdecydował Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS). We wtorek ujawniono, że pod koniec grudnia miała ona pozytywny wynik testu dopingowego.

fot. twitter.com/Reuters

CAS utrzymał tym samym w mocy środową decyzję Rosyjskiej Agencji Antydopingowej (RUSADA) dotyczącą cofnięcia nałożonego automatycznie tymczasowego zawieszenia Walijewej. Karę wyznaczono dzień wcześniej, gdy wyszło na jaw, że przeprowadzony u nastolatki 25 grudnia test wykazał obecność w jej organizmie zabronionej substancji - trimetazydyny.

Tydzień temu z kolei w stolicy Chin zakończyła się rywalizacja drużynowa, w której triumfowała reprezentacja Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, z Walijewą w składzie.

MKOl i Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) odwołały się od decyzji RUSADA do CAS. Apelację złożyła później jeszcze także Międzynarodowa Unia Łyżwiarska (ISU).

Rywalizacja solistek w Pekinie rozpocznie się we wtorek programem krótkim, a dwa dni później zaplanowane są występy w programie dowolnym.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo