Wielki powrót i dwa rekordy Ewy Swobody: „Życie musiało skopać mi dupę”

Sprinterka Ewa Swoboda podczas piątkowego mityngu lekkoatletycznego Orlen Cup w Łodzi dwukrotnie poprawiała należący do niej rekord Polski w biegu na 60 m. Wynosi on teraz 7,00. "Życie musiało mi skopać dupę, bo było za dobrze" - powiedziała 24-latka.

Ewa Swoboda uzyskała znakomity wynik w biegu na 60 metrów
Fot. Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Ewa Swoboda w finale biegu na 60 metrów podczas mitingu Orlen Cup w Łodzi uzyskała fantastyczny wynik 7,00. Wcześniej w piątek najlepsza polska sprinterka świetnie spisała się w eliminacyjnym biegu, który pokonała w czasie 7,04. Tym wynikiem poprawiła należący do niej rekord Polski z 2016 roku (7,07)..

Fantastyczny bieg i rekord Polski Ewy Swobody

Swoboda w łódzkiej Atlas Arenie wróciła do ścigania po ośmiu miesiącach przerwy z powodu kontuzji.

Życie musiało mi skopać dupę, bo było za dobrze. Poprzedni rok - i to co się w nim wydarzyło - było po coś. W 2021 wykorzystałam cały limit pecha. Halowe Mistrzostwa Europy w Toruniu: +korona+, igrzyska w domu przez kontuzję. Miejmy nadzieję, że będzie zdrówko i wszystko będzie już dobrze. Biegamy szybko, mocno. Jest dobrze

- powiedziała wychowanka trenerki Iwony Krupy z UKS Czwórka Żory.

Najlepszy wynik na świecie należy do Ewy Swobody

7,00 uzyskane przez zawodniczkę AZS AWF Katowice w finale łódzkiego mityngu jest najlepszym na świecie wynikiem na tym dystansie w tym sezonie. Oznacza też kwalifikację na halowe mistrzostwa świata w Belgradzie (18-20 marca).

Byłam w szoku po tych wynikach dzisiaj, bo przecież wracałam do biegania po ośmiu miesiącach. Pierwszy start dzisiaj już 7,04. Łał. To był duży szok. Gdy w finale zobaczyłem 6,99 po przebiegnięciu mety... Mogło tak zostać, ale 7,00 jako ostateczny rezultat to kosmos

- powiedziała sprinterka.

Wskazała, że są w jej bieganiu jeszcze rezerwy, bo w Łodzi "bloki nie były takie", jakie by chciała zawodniczka. W tym momencie Swoboda nie chce jednak deklarować, o co będzie walczyła podczas halowych mistrzostw świata w Belgradzie (18-20 marca), ale z takim wynikiem cel dla halowej mistrzyni Europy z 2019 roku z Glasgow może być tylko jeden.

Bardzo lubię startować w hali. Nie myślę teraz o lecie i 100 m. Chcę bawić się nadal bieganiem 60 metrów.

Wynik Swobody to także najlepszy wynik na świecie w biegu na 60 metrów od 5 lat. Jak podają statystycy, ostatnią Europejką, która biegała tak szybko była Holenderka Dafne Schippers (także 7,00 w 2016 r.). Ostatni raz szybciej z Europejek pobiegła Greczynka Ekaterini Tanu – 6,96 w 1999 r. Najszybsza w historii na tym dystansie była Rosjanka Irina Priwałowa, która w 1993 roku uzyskała 6,92.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Ewa Swoboda #Orlen Cup Łódź

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo