Nie bardzo „Zdrovve Love”. Minister Czarnek interweniuje w sprawie gdańskich szkół

"14. szkół z Gdańska otrzymało pisma z Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz" - poinformował gdański magistrat. Jak piszą urzędnicy "jest to wynik zawiadomienia, które złożył minister Przemysław Czarnek". Chodzi o program, w którym w gdańskich szkołach m.in. uczono dzieci masturbacji, oraz promowano tzw. genderyzm.

Przemysław Czarnek
Filip Blazejowski / Gazeta Polska

W oficjalnym komunikacie urzędnicy z Gdańska napisali, że "14 placówek otrzymało pisma z Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz, które dotyczą prowadzenia zajęć z programu 'Zdrovve Love'".

Na stronie miasta został udostępniony skan pisma datowanego na 4 lutego 2022 roku, napisanego przez Prokuraturę Rejonową Gdańsk-Wrzeszcz w Gdańsku i zaadresowanego do 14 dyrektorów gdańskich szkół. Numery szkół zostały zamazane przez publikujących dokument.

Z treści pisma wynika, że prokuratura prowadzi czynności i zwraca się do dyrektorów szkół o przesłanie dokumentacji: "Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Wrzeszcz w Gdańsku prowadzi czynności sprawdzające z zawiadomienia Ministra Edukacji i Nauki w zakresie prowadzenia naruszającego art. 72 Konstytucji programu 'Zdrovve Love'. W związku z powyższym zwracam się na podstawie art. 15 § 2 k.p.k. o nadesłanie informacji wraz z dokumentacją w zakresie".

W art. 72 Konstytucji, na który powołuje się Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Wrzeszcz mowa jest m.in. o tym, że "Rzeczpospolita Polska zapewnia ochronę praw dziecka. Każdy ma prawo żądać od organów władzy publicznej ochrony dziecka przed przemocą, okrucieństwem, wyzyskiem i demoralizacją".

Dulkiewicz atakuje Czarnka

Do sprawy odniosła się oburzona prezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz.

Projekt 'Lex Czarnek' jeszcze nie został podpisany przez Prezydenta Andrzeja Dudę, a już widzimy zastraszanie dyrektorów, nauczycieli i rodziców. W całym tym zawiadomieniu jest jeden problem. Program, będący elementem edukacji dotyczącej zdrowia prokreacyjnego, nigdy w Gdańsku nie był realizowany w szkołach podstawowych

- napisała prezydent.

Urzędnicy w komunikacie piszą, że "'Zdrovve Love' to program edukacji zdrowotnej w zakresie zdrowia prokreacyjnego młodzieży. Jest jednym z trzech modułów 'Programu wsparcia prokreacji dla mieszkańców miasta Gdańska w latach 2017-2020' przyjętego uchwała Rady Miasta Gdańska Nr XL/117/17 z dnia 5 czerwca 2017 r. Jego realizacja została następnie przedłużona przez Radę Miasta Gdańska do 2025 roku".

Program jest całkowicie dobrowolny i skierowany do uczennic i uczniów pierwszych klas gdańskich szkół ponadpodstawowych. Obejmuje on obszar edukacji psychoseksualnej dotyczący zdrowia seksualnego człowieka oraz pełnienia odpowiednich ról w rodzinie. Realizowany jest w oparciu o podejście medyczne, a także najnowsze standardy Światowej Organizacji Zdrowia oraz Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego

- piszą urzędnicy.

W minionych latach w Gdańsku odbywały się protesty licealistów, ale także rodziców dzieci chodzących do szkół, którzy nie zgadzali się na promowanie związków homoseksualnych podczas zajęć w ramach programu "Zdrovve Love". Program zakładał m.in. nauczanie małych dzieci masturbacji. 

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Przemysław Czarnek #Gdańsk

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo