Weekend z Codzienną: Kogo przywiózł Johnson?

Wizyta premiera rządu Wielkiej Brytanii zakończyła się sukcesem. Wojskowy sojusz Wielkiej Brytanii z Polską staje się faktem. Ten związek zwiększa spójność NATO i stanowi ostrzeżenie dla Władimira Putina, aby się nie poważył na wiadomo co. Kolejni brytyjscy żołnierze lecą do Polski. O tym w tekście Jana Przemyłskiego w weekendowym numerze "Gazety Polskiej Codziennie".

Zdjęcie ilustracyjne
Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

Okazało się, że nowy taryfikator mandatów karnych za łamanie Kodeksu Drogowego, który zasolił znacznie koszty przewinień czyli mandaty, działa. Liczba drogowych występków i piratów drogowych znacznie, ale to znacznie od początku roku, zmalała. A i za inne, już pozadrogowe, przestępstwa można będzie niedługo również słono zapłacić. Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowuje daleko idące zmiany w Kodeksie Karnym. O tym w tekście Grzegorza Brońskiego.

Tuz za granicą rozpoczęły się wspólne rosyjsko-białoruskie  manewry. To nie są zwykłe ćwiczenia. To test Kremla dla czujności Zachodu. Na szczęście polskie wojsko jest gotowe.

Polecamy publicystyczny tekst Jerzego Lubacha o Generale Iwaszowie, który swoim i podobnie myślących kolegów listem domaga się zmian na najwyższych szczeblach rosyjskiej władzy. Rozemocjonowanym przypominamy, ze w Rosji takie rzeczy się przypadkowo nie dzieją i wcale nie muszą zapowiadać zmian.

Już w sobotę w Pekinie kolejne emocje. Tym razem skoczkowie będą skakać na dużej skoczni. Może znowu Polacy zaskoczą in plus? Trzymajmy kciuki!

Zapraszamy do lektury!

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Gazeta Polska Codziennie

Igor Szczęsnowicz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo