Cywilizacja śmierci w pełni! Holandia jeszcze bardziej ułatwia aborcję

Izba niższa parlamentu Holandii jeszcze bardziej zliberalizowała prawo aborcyjne, uchwalając zniesienie tzw. okresu refleksji przed zabiegiem. Za głosowało 101, a przeciwko 38 posłów. Do tej pory kobieta mogła zmienić zdanie w ciągu 5 dni, teraz nie będzie już miała takiej szansy.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Aborcja jest dozwolona w Niderlandach do 24. tygodnia ciąży. Decyzję w sprawie jej przeprowadzenia może podjąć kobieta po ukończeniu 16 lat, a jeżeli jest młodsza, to potrzebuje zgody rodziców.

Dotychczas ustawa o przerywaniu ciąży stanowiła, iż kobieta, która zdecydowała się na aborcję, musi odczekać pięć dni zanim dojdzie do zabiegu. Był to tzw. okres refleksji. Dopiero po jego upływie lekarz mógł dokonać aborcji. Takie rozwiązanie wprowadzono, aby kobieta miała możliwość przemyślenia swojej decyzji, a także by wyeliminować element presji.

Ale to już przeszłość. 10 lutego izba niższa holenderskiego parlamentu zdecydowaną większością głosów zmieniła to prawo. Za opowiedziały się partie lewicy, współrządzący liberałowie premiera Marka Ruttego (VVD) oraz koalicyjni socjalliberałowie (D66). Przeciwko głosowały dwie pozostałe partie koalicyjne: chadecy (CDA) i konserwatywna chadecja (CU). Populiści Geerta Wildersa (PVV) byli w tej sprawie podzieleni i połowa zagłosowała za liberalizacją, a połowa przeciw.

Teraz ustawa trafi do Senatu.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#aborcja #Holandia

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo