Będą kolejne osoby objęte sankcjami za podważanie integralności terytorialnej Ukrainy

Ambasadorowie państw członkowskich przy UE dadzą w środę zielone światło dla dodania pięciu osób do listy sankcyjnej osób odpowiedzialnych za podważanie integralności terytorialnej Ukrainy - przekazał źródło unijne.

pixabay

Jak przekazało źródło, osoby te były zaangażowane w ułatwienie organizacji w zeszłym roku wyborów do Dumy Państwowej na Krymie.

Unijne sankcje za podważanie integralności terytorialnej Ukrainy dotyczą teraz 185 osób i 48 podmiotów. Osoby umieszczone na liście sankcyjne są objęte zamrożeniem aktywów; nie można im też udostępniać środków finansowych. Ponadto podlegają zakazowi podróży, który uniemożliwia im wjazd na terytorium UE i przejazd przez nią.

Unia Europejska nie uznaje bezprawnej aneksji Krymu i Sewastopola przez Federację Rosyjską, potępia łamanie przez nią prawa międzynarodowego. Popiera też integralność terytorialną, suwerenność i niezależność Ukrainy.

Sankcje w związku z działaniami podważającymi integralność terytorialną, suwerenność i niezależność Ukrainy lub im zagrażającymi zostały po raz pierwszy nałożone 17 marca 2014 r.

Inne środki zastosowane przez UE w reakcji na kryzys ukraiński obejmują sankcje gospodarcze względem określonych sektorów rosyjskiej gospodarki oraz sankcje w odpowiedzi na nielegalne przyłączenie Krymu i Sewastopola ograniczające się do tych terytoriów (obecnie obowiązujące do 23 czerwca 2022 r.).

 Źródło: PAP, Niezalezna.pl

 

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo