Surowa ocena działań NIK! Horała: „Nominacja Banasia była błędem”. Co zrobi opozycja?

"Teatr absurdu i groteski" - tak wczorajszą konferencję prasową urzędników Najwyższej Izby Kontroli ocenił w programie #Jedziemy wiceminister infrastruktury Marcin Horała. W jego ocenie, doszło do totalnej kompromitacji, a opozycja powinna zagłosować za odebraniem immunitetu Marianowi Banasiowi.

Marcin Horała i Michał Rachoń
fot. TVP Info

W siedzibie Najwyższej Izby Kontroli odbyła się wczoraj konferencja prasowa dotycząca domniemanej inwigilacji. Nie padły żadne konkrety, a urzędnicy NIK powoływali się na wypowiedzi anonimowego eksperta, twierdząc, że "nie ma dowodów na brak inwigilacji". Dziennikarze, którzy pojawili się na konferencji nie dowiedzieli się dosłownie nic, mimo tego, że wielokrotnie dopytywali o szczegóły. 

We wtorkowym porannym programie Michała Rachonia w TVP Info omówiono występ urzędników Najwyższej Izby Kontroli.

- To jest teatr absurdu i groteski. Instytucja, która powinna być bardziej poważną instytucją niż Sejm, bo w Sejmie jest prowadzona bieżąca polityka, a NIK to taka nobliwa instytucja, która miesiącami jakieś rzeczy bada, a tutaj... totalna kompromitacja

- skomentował w programie #Jedziemy wiceminister infrastruktury Marcin Horała.

W rozmowie z Michałem Rachoniem polityk PiS przyznał wprost: "Niewątpliwie nominacja pana Banasia na szefa NIK była błędem".

- To osoba, która miała piękną kartę w opozycji antykomunistycznej i również w III RP. Był jedną z osób pracujących nad skutecznym uszczelnieniem systemu podatkowego. Miał pewien kredyt zaufania i w pewnym momencie tej czujności zabrakło - podkreślił Horała, jednocześnie przyznając, że chciano naprawić ten błąd.

Proponowaliśmy opozycji zmianę w Konstytucji, która pozwoliłaby odwołać szefa NIK. 

Jak dodał Horała - opozycja nie była tym zainteresowana, choć składała na Banasia zawiadomienia do prokuratury, które skutkowały wszczynaniem śledztw przeciwko aktualnemu szefowi NIK. Czy politycy opozycji powinni zagłosować za uchyleniem immunitetu Banasia?

- Ewidentnie powinni, bo uchylenie immunitetu nie jest wskazaniem o jego winie, tylko powiedzeniem, że jak normalny obywatel będzie odpowiadał przed sądem. Ale jeżeli dalej będą prowadzić politykę, że im gorzej dla Polski, tym lepiej dla opozycji, to pewnie nie poprą

- podsumował Horała.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#NIK #Marian Banaś

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo