Kosmiczny konkurs skoczków w Pekinie! Fantastyczne próby Stocha, Kubackiego i Huli

Kamil Stoch zajmuje trzecie miejsce po pierwszej serii konkursu olimpijskiego na normalnej skoczni (HS-106) w Zhangjiakou. Prowadzi Ryoyu Kobayashi z przewagą 9,1 punktu przed Polakiem, drugi jest Peter Prevc. Poziom zawodów jest kosmiczny. Stefan Hula wyrównał, a Dawid Kubacki ustanowił nowy rekord skoczni. Jednak ten wynik został niemal natychmiast poprawiony przez Daniła Sadrejewa

Dawid Kubacki przez chwilę był rekordzistą skoczni w Pekinie
fot. screen/twitter

Otwarcie konkursu skoczków narciarskich na igrzyskach olimpijskich w Pekinie było dla Biało-czerwonych zaiste doskonałe. Doświadczony Stefan Hula wzniósł ręce w górę, zadowolony z fantastycznej próby zakończonej lądowaniem na 103 metrze. Po skoku Polaka jury natychmiast obniżyło belkę najazdową o jeden poziom (z 14 na 13). Nic dziwnego - Hula wyrównał ustanowiony w sobotę przez Roberta Johanssona rekord skoczni.

Stefan Hula pokazał, jak się skacze na igrzyskach

Wybuch radości Simona Ammanna (101 m), poprzedził próbę Dawida Kubackiego. A cóż to była za próba! Fenomenalny lot naszego mistrza świata z Seefeld i nowy rekord skoczni - 104 metry. Ale ten rekord przetrwał ledwie chwile, bo następny zawodnik - Danił Sadrejew dołożył do tego wyniku 3,5 metra, a belka startowa znów powędrowała w dół.

Rekordowe skakanie w Pekinie

W konkursie nastąpiła krótka przerwa, a w tej chwili wiatr niestety zmienił swój kierunek. Warunki nie sprzyjały Piotrowi Żyle (95 m), ale nie powstrzymały one Kamila Stocha. Fantastyczny skok trzykrotnego mistrza olimpijskiego - 101,5 metra i pozycja lidera! To był piękny konkurs. Polaka wyprzedził nieznacznie Peter Prevc - 103 m, ale Słoweniec otrzymał zdecydowanie niższe noty za styl.

Klasa Kamila Stocha

Czołowej dziesiątce Pucharu Świata brakowało wiatru pod narty i wielcy faworyci, z Mariusem Lindvikiem na czele, lądowali bliżej. Poradził sobie dopiero Ryoyu Kobayashi - 104,5 metra i zdecydowane prowadzenie w zawodach.

Miejsca polskich skoczków po pierwszej serii

Kamil Stoch - trzeci. Dawid Kubacki - 8. Stefan Hula - 23 , Piotr Żyła - 27.

 


Źródło: niezalezna.pl

##skijumpingfamily #Pekin 2022 #Kamil Stoch #Stefan Hula #Piotr Żyła #Dawid Kubacki

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo