Tysiące martwych ryb w morzu! Wypadek czy celowe działanie?

Francuska minister ds. morza Annick Girardin poinformowała, że zleciła zbadanie sprawy wyrzucenia do morza przez statek rybacki około 100 tys. martwych ryb, a tym samym możliwe naruszenie praktyk połowowych.

Zatoka Biskajska: tam znaleziono martwe ryby
Autorstwa STHLM, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=54638112

Jak podała w sobotę agencja AP, wideo i zdjęcia martwych ryb unoszących się w Zatoce Biskajskiej zostały opublikowane przez organizację non-profit na rzecz ochrony przyrody Sea Shepherd.

Girardin zleciła krajowemu centrum nadzoru rybołówstwa (CNSP) zbadanie incydentu. Także komisarz UE ds. środowiska, oceanów i rybołówstwa Virginijus Sinkeviczius zarządził przeprowadzenie śledztwa w celu uzyskania informacji i dowodów w sprawie.

Ryby złowił zarejestrowany na Litwie statek rybacki Margiris. Organizacja Pelagic Freezer-Trawler Association (PFA), która go reprezentuje, przekazała w oświadczeniu, że ryby wpadły z powrotem do morza z powodu rozerwania sieci. "To niezwykle rzadka sytuacja i w tym przypadku była spowodowana niespodziewanie dużą ilością złowionych ryb" - przekazała PFA.

Organizacja Sea Shepherd kwestionuje możliwość wypadku, sugerując celowe wyrzucenie niechcianych ryb z powrotem do morza. Apeluje też o wzmożenie kontroli w celu ochrony życia morskiego.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Francja #morze #martwe ryby

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo