Narodowa pielgrzymka Węgrów do Polski: Złożono hołd na Wawelu

Przebywający w Polsce uczestnicy Pielgrzymki Kolejowej Czarnej Madonny, którzy przyjechali z Węgier, po odwiedzeniu sanktuarium w Częstochowie dotarli do Krakowa, gdzie razem z klubami „Gazety Polskiej” i Tomaszem Sakiewiczem złożyli kwiaty przy grob

Małgorzata Armo/Gazeta Polska
Przebywający w Polsce uczestnicy Pielgrzymki Kolejowej Czarnej Madonny, którzy przyjechali z Węgier, po odwiedzeniu sanktuarium w Częstochowie dotarli do Krakowa, gdzie razem z klubami „Gazety Polskiej” i Tomaszem Sakiewiczem złożyli kwiaty przy grobach Stefana Batorego oraz pary prezydenckiej.

W trakcie pielgrzymki Węgrzy odwiedzają najsłynniejsze polskie sanktuaria, m.in. w Częstochowie i Łagiewnikach.

Jak ustalił portal niezalezna.pl, w Krakowie pielgrzymów przywitali licznie zgromadzeni przedstawiciele klubów „Gazety Polskiej”. Rano po Mszy św. w Bazylice Bożego Miłosierdzia, którą koncelebrował kard. Stanisław Dziwisz i bp. Jan Zając, węgierscy pielgrzymi razem z redaktorem naczelnym „Gazety Polskiej” Tomaszem Sakiewiczem oraz przedstawicielami Klubów „Gazety Polskiej złożyli również wotum dziękczynne dla św. Jadwigi i kwiaty przy grobach króla Stefana Batorego oraz pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich.
(fot. Tomasz Kowalczyk)

(fot. Tomasz Kowalczyk)


Zgodnie z planem pielgrzymki Węgrzy wracają już dzisiaj pociągiem do Budapesztu.

 


Źródło: niezalezna.pl

wm,pł
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo