Stracona szansa na medal. „To się nie mieści w głowie”

Natalia Maliszewska nie mogła wystartować na igrzyskach olimpijskich w swojej koronnej konkurencji. "To druzgocące, że po tylu latach przygotowań, mając wszystkie szczepienia oraz zachowując wszelkie obostrzenia nie mogła wystartować na igrzyskach w swojej koronnej konkurencji" - powiedziała Lidia Olcoń, była panczenistka i wieloletni sędzia Międzynarodowej Federacji Łyżwiarstwa Szybkiego (ISU).

Natalia Maliszewska
fot. gov.pl

Maliszewska po otrzymaniu kolejnego pozytywnego wyniku testu na obecność COVID-19 nie została dopuszczona do sobotnich eliminacji wyścigu na 500 m podczas zimowych igrzysk w Pekinie.

"Szczepienia, zachowane wszystkie procedury sanitarne, niejedno badanie przed wyjazdem i ... testy w Pekinie okazują się pozytywne, za chwilę znów negatywne i wreszcie, niemal tuż po wypuszczeniu z izolacji, kolejny wynik dodatni - to się wręcz nie mieści w głowie" - oceniła Olcoń, współtwórczyni sekcji short track w Polsce m.in. w KS Podhale w Nowy Targu.

Była zawodniczka kadry narodowej w łyżwiarstwie szybkim na długim torze i pierwsza rekordzistka Polski w short track zwróciła uwagę na to, że oprócz pokonania "huśtawki emocjonalnej" wielkim wyzwaniem dla Maliszewskiej będzie przygotowanie się do kolejnych startów.

- Niemożliwość rywalizacji w swojej koronnej konkurencji to na pewno potężny cios, ale myślę, że z tym stresem ona sobie jakoś poradzi. Pewne obawy budzi raczej pytanie, na ile te kilka dni w kompletnym odosobnieniu oraz brak treningów wpłynie na jej dyspozycję

 - zastanawiała się sędzia ISU z ponad dwudziestoletnim stażem, w tym zawodów na krótkim torze igrzysk olimpijskich w Vancouver.

Natalia Maliszewska wywalczyła także indywidualnie kwalifikację olimpijską na 1000 m i 1500 m, jednak na stronie ZIO w Pekinie jej nazwisko widnieje tylko w sztafecie na 3000 m. Rywalizacja w tej konkurencji rozpocznie się w stolicy Chin w środę.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Natalia Maliszewska

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo